Перший факт кнопкодавства у Верховній Раді: порушник не одразу вину визнав – що було далі? (Відео)

Олександр Ковальов
Олександр Ковальов

У Верховній Раді IX скликання на гарячому спіймали першого кнопкодава. Порушник –  позафракційний нардеп і мажоритарник-самовисуванець з Донеччини Олександр Ковальов. Він тиснув кнопку на місці іншого позафракційного мажоритарника з Донецької області – Максима Єфімова,  повідомляє 24 Канал.

Єфімов вирішив віддати голос ще й замість колеги на ранковому засіданні 10 вересня під час голосування за президентський законопроєкт про імпічмент. Відео підтверджує – у результатах голосування навпроти прізвища Єфімова зазначено, що він голосував “за”.

Ковальов спочатку спростовував факт кнопкодавства, однак потім, фактично, визнав – порушив Конституцію.

“Там видно, що я кнопку натиснув? Погано, дуже жахливо… Якщо взяти систему зважування гріхів, що порушено за якісь періоди, то нехай це буде найменший гріх, тому що вже порушено більше”,  – пояснив усе він.

Єфімов, замість якого і проголосував Ковальов, у відповідь на запитання про порушення почав віджартовуватись і попросив дати йому спокій: “Магія була в тому, що я заліз під ручку і натискав на кнопку… Я був під столом і натискав на кнопку. Відчепіться від мене, будь ласка”.

Верховна Рада 3 вересня більшістю голосів підтримала включення до порядку денного другої сесії проєкту закону про додаткові підстави дострокового припинення повноважень народного депутата та направила його до Конституційного суду. Однією із таким підстав і є зафіксований факт кнопкодавства: Депутатів будуть звільняти за кнопкодавство та прогули. Рада зробила перший крок , якщо це доведе суд.

Коли про “подвиг” Ковальова почали повідомляти ЗМІ, депутат підійшов до журналістів руху “ЧЕСНО”, якій і спіймали його на гарячому. Він почав розпитувати про місце їхнього народження, а потім зробив фото одного з них та надіслав комусь у месенджері. На запитання представника медіа, чи можна це розцінювати як погрозу, депутат відповів, що вони “ще зустрінуться і детально це обговорять”.

Він також записав прізвище та поцікавився, із якого округу журналіст. Ми розцінюємо це як погрозу і готуємо заяву до поліції, – йдеться у повідомленні Руху.