Першого порушника система фіксації порушень ПДР у Києві зафіксувала в першу ж хвилину роботи

“Листи щастя” для порушників правил дорожнього руху в Україні повернулись – із 1 червня запрацювала система автоматичної фіксації порушень.

Як повідомив у Фейсбук заступник глави МВС Антон Геращенко, у Києві першим порушником, якого зафіксувала у першу ж хвилину роботи система автоматичної фіксації порушень ПДР, став автомобіль Ауді, що перевищив швидкіість.

“Історично першим офіційно зафіксованим порушником швидкісного режиму, став автомобіль Audi Q7, який рухався по Чоколівському бульвару в 00:01 хвилину зі швидкістю 75 кілометрів на годину при дозволеному швидкісному режимі на цій магістралі – до 70 кілометрів на годину”, – написав Антон Геращенко.

Тепер власнику цього Ауді на адресу його реєстрації надійде “лист щастя” з повідомленням про правопорушення та QR кодом, за яким можна подивитися відеофайл з місцем і часом події та з інформацією про суть порушення.

Як пояснив Геращенко, далі власник машини-порушника має сплатити штраф. Якщо сплатити штраф протягом 10 днів з моменту отримання повідомлення, тосума штрафу складе 127,5 гривень,якщо після 10 днів – 255 гривень. Якщо штраф не сплатити взагалі, то його буде стягувати Виконавча служба Міністерства юстиції.

Якщо ж водій не згоден зі звинуваченнями у порушенні правил, що її зафікусувала автоматична система, то він може оскаржити це повідомлення, звернувшись у Департамент патрульної поліції чи до суду.

Система автоматичної фото- та відеофіксації дорожнього руху почала працювати з 1 червня. Щоб це сталося, 20 травня на своєму засідання Кабмін вніс до постанови 2017 року №833.

Як заявляв тоді на засіданні Уряду глава МВС Арсен Аваков, загалом в Україні має бути створено близько семисот пунтів автоматичної фіксації порушень ПДР.

“Запрацює мережа фото-, відеофіксації. Спочатку це буде 17 пунктів, потім порядка 40, всього по країні ми плануємо, щоб таких пунктів було порядка 7 сотень”, – заявляв глава МВС України.