Перші вибори з відкритими списками: як правильно заповнити бюлетень 25 жовтня (Відео, Графіка)

25 жовтня в Україні вперше відбудуться вибори за оновленою пропорційною системою: кандидатів місцевих рад громадяни обиратимуть за відкритими списками партій.

Центральна виборча комісія, яка займається організацією і проведенням виборів, затвердила форми нових бюлетенів для місцевих виборів, відповідно до вимог нового Виборчого кодексу України. Також ЦВК на своєму засіданні прийняла роз’яснення щодо заповнення виборчого бюлетеня.

Читайте також: Президент підписав новий Виборчий кодекс: як тепер виборці України обиратимуть депутатів (Відео)

Бюлетені, за допогою яких українці 25 жовтня обиратимуть голів місцевих громад, а також депутатів місцевих рад, розрізнятимуться за кольором. Зміст і форма заповнення бюлетенів також будуть різними, роз’яснює “Опора“.

Так, у бюлетенях за сільського, селищного, міського голову буде перелік кандитів на ці посади. Щоб проголосувати за обраного кандидата, навпроти його прізвища виборцю треба буде поставити позначку.

Обрання депутатів місцевих рад – складніша процедура: у бюлетені виборцю треба буде поставити дві позначки: “галочку” чи “плюс” за партію, а також внести в трафарет у бюлетені порядковий номер кандидата від цієї партії. Перелік кандидатів буде в бюлетені біля кожної партії, тому бюлетень буде довгим.

Як повідомляє Громадянська мережа “Опора”, на виборчій дільниці залежно від округу українці отримають від 2 до 5-ти бюлетенів для голосуванян на місцевих виборах.

Головне для виборця – заповнити бюлетень так, щоб із нього було чітко зрозуміле волевиявлення виборця, тобто щоб поставлені ним позначки не можна було трактувати двояко. Якщо позиція виборця буде незрозумілою, то при підрахунку голосів такий бюлетень виборчі комісії вважатимуть недійсними.

Якщо ж при заповненні бюлетеня виборець помилився, то він має право повідомити про це дільничну виборчу комісію, написати заяву, за якою ДВК видасть цьому виборцю новий бюлетень.

Читайте також: Covid-19 і голосування 25 жовтня: поради і роз’яснення МОЗ (Відео, Графіка)

Як правильно заповнити бюлетень – у відео “Опори”.