Перші дезертири: Заарештували солдата-контрактника, який зі зброєю залишив в/ч на Львівщині

imagesДо Івано-Франківського міського суду у п’ятницю, 14 березня, доставили під вартою військовослужбовця контрактної служби, 20-річного солдата однієї із військових частин Львівської області, якого підозрюють у дезертирстві, передає прес-служба суду.

Як з’ясувалось у суді, військовослужбовців військової частини, у якій проходив службу підозрюваний, перевели на казармений режим. У зв’язку з цим жоден солдат не мав права покидати місце несення служби без дозволу свого командира. Однак підозрюваний з метою ухилення від військової служби самовільно, із автоматом та боєприпасами до нього покинув розташування військової частини.

Уже через два дні втікача затримали разом зі зброєю, а наступного дня - 14 березня доставили до Івано-Франківського міського суду для обрання міри запобіжного заходу.

Враховуючи обставини справи, суд ухвалив «застосувати щодо підозрюваного у дезертирстві запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на строк 60 днів. Тримання під вартою здійснювати у СІЗО м. Івано-Франківська». Також суд визначив розмір грошової застави в межах 25 мінімальних заробітних плат - 30450 грн.

Тобто, пояснює прес-служба, якщо підозрюваний, або хтось інший, внесе за нього дану суму коштів, то його буде звільнено з-під варти під домашній арешт. Інакше найближчі два місяці - на період досудового слідства він перебуватиме за ґратами.

Як вказує прес-служба, санкція ч.2 ст. 408 (дезертирство) Кримінального кодексу України передбачає покарання у вигляді ув’язнення на строк від 5 до 10 років.