Перше засідання у справі за позовом Харківської міськради до кабміну відбулося сьогодні в суді міста Києва

фото: kh.suspilne.media
фото: kh.suspilne.media

Перше засідання у справі за позовом Харківської міськради до Кабінету міністрів України відбулося сьогодні в Окружному адміністративному суді міста Києва. 

Про це Суспільному повідомив речник суду Богдан Санін. Чим воно завершилося, у суді поки не повідомили.

За словами речника Харківської міськради Юрія Сидоренка, міськрада просить Уряд створити список постатей Другої світової війни, на честь яких можна називати об’єкти топоніміки. У позові посадовці посилаються на Закон України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні».

Одночасно Харківська міськрада позивається до Українського інституту національної пам’яті. Одна з вимог мерії — не втручатися у діяльність місцевого самоврядування, сказав Сидоренко. Зокрема, міськрада просить обмежити Інституту право написання листів до міськради, прокуратури та поліції.

«Справа призначена до судового розгляду у спрощеному позивному провадженні з викликом сторін. Тобто сторони викликаються у судове засідання. І відразу буде розглядатися по суті», — повідомив Богдан Санін.

Представниця Українського інституту нацпам’яті у Харкові Марія Тахтаулова вважає цей позов безпідставним:

«Оскільки він фактично ставить під питання здійснення основної діяльності, яка покладається на наш інститут».

Звертатися до Кабміну і судитися із УІНП у міськраді вирішили після спору щодо проспекту Григоренка, якому у червні рішенням міськради повернули декомунізовану назву — пр. Маршала Жукова. Рішення оскаржили представники кількох політичних партій та співзасновники «Харківського антикорупційного центру» Ігор Черняк та Дмитро Булах. Інститут національної пам’яті виступав третьою стороною у справі.

Міськрада програла. Суд визнав порушення процедури з боку міськради: проєкт рішення не опублікували на сайті у визначений законом термін, громадські слухання не проводили.

19 листопада міськрада оголосила проведення громадських слухань у форматі електронної консультації. Мешканців міста до 18 грудня просять висловитися на тему перейменування проспекту Григоренка у пр. Маршала Жукова. За перший тиждень проголосували понад 1700 людей. З них 83% — проти перейменування. 17% — підтримують. Пропозиції від мешканців міста у міськраді також очікують поштою.