Вперше в історії української політики: результат партії-переможця на виборах ВР створив прецедент (Відео)

ф1Вперше в історії української політики більшість у Верховній раді може сформувати одна партія.

За підсумками позачергових виборів українського парламенту 21 липня “Слуга народу” загалом набрала значно більше мандатів, ніж це треба для більшості – понад 250 з 226-ти необіхдних.

Читайте також:Дві партії на межі проходження в Раду: дані екзит-полів (Відео, Графіка)

Як тільки ЦВК підрахувала 100% електронних протоколів голосування, у “Слузі народу” відразу припинили розмови про можливість створення більшості з “Голосом”, про що говорили, поки не було остаточних результатів виборів.

Створений партією-переможцем прецедент однопартійної більшості у ВР може стати як точкою відліку для глобальних позитивних зрушень у прогресі України на шляху демократії, так і початком скочування до диктатури, застерігають політологи. Далі все залежатиме від того, які подальші кроки робитиме президентська партія і як реагуватиме на це громадянське суспільство України.

Читайте також:Голосувати за народних депутатів прийшли менше половини виборців України — остаточні дані ЦВК (Таблиця)

Ці вибори виявили і ще одну важливу тенденцію, кажуть політологи: попри тривалу збройну агресію Росії і анексований РФ Крим партії, що декларуюють проросійську політику отримали багато голосів виборців, хоч і тотального реваншу проросійських сил не сталося – “Опозиційна платформа – “За життя” хоч і посіла друге місце у виборчих перегонах, та набрала в рази менше голосів і мандатів, ніж переможець.

Читайте також: Став відомий склад нової Верховної ради України: ЦВК опрацювала 100% електронних протоколів (Графіка)

Феномен же “Слуги народу”на цих виборах політологи пояснюють тим, що виборці голосували здебільшого не за конкретних кандидатів – вони голосували за політичну силу Зеленського і, фактично, парламентські вибори стали третім туром президентських. І це на фоні рекордно низької за всю історію виборів в Україні явки виборців.

Читайте також: Донік пояснив, чому прихильники «ЄС» таки виграли вибори у ВР: «Такого не було в історії України ніколи»

Всі подробиці політичного розклАду за підсумками виборів ВР, який виявився першим таким в історії української політики, – у сюжеті Факти тижня ICTV