Вперше в Україні оголосили підозру нардепу, який у ВР голосував за колегу

Народному депутату загрожує кримінальна відповідальність у вигляді штрафу до 85-ти тисяч гривень.

Про факт оголошення підозри нардепу, який голосував не за себе під час розгляду законопроектів у ВР, повідомила у Фейсбук Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова.

“Нардеп під час розгляду поправок до законопроєкту щодо обігу земель сільськогосподарського призначення неодноразово здійснював неособисте голосування з використанням персональної картки колеги”, – пояснила Генпрокурор.

За її словами, підозру слідчі оголосили в письмові формі, надіславши документ нардепу за всіма його відомими адресами, оскільки його викликали до Офісу генпрокурора на 11 лютого для вручення повідомлення про підозру, однак, він не з’явився. Письмове повідомлення про підозру у порядку, передбаченому КПК України, Офіс Генпрокурора направив тепер до Апарату Верховної ради України, за місцем проживання парламентаря, на його електронну пошту та ін.

"Це перший у нашій практиці випадок притягнення до відповідальності за ст. 364-2 Кримінального кодексу України", - написала Венедіктова.

Імені нардепа Генпрокурор не вказала.

Як пише "УП", йдеться про члена депутатської групи "Довіра" Владіслава Поляка.

У лютому 2020 року нардеп неодноразово кнопкодавив з використанням персональної картки колеги під час розгляду поправок до законопроєкту щодо обігу земель сільськогосподарського призначення.

За законом кнопкодавство карається штрафом від 3 тис. до 5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51-85 тисяч гривень).