Перша з 11-ти партій брала участь у суді зі своєї заборони, але “ОПЗЖ” суд таки заборонив

“Опозиційна платформа – “За життя” стала єдиною з 11-ти партій, представники якої брали участь у судовому засіданні щодо заборони діяльності партії в Україні.

Про це повідомив рух “Чесно”. Як ідеться в повідомленні, 20 червня Восьмий апеляційний суд заборонив діяльність цієї партії в Україні. 

“Розгляд справи по ОПЗЖ сукупно тривав 5-6 годин — найдовше з-поміж усіх інших справ по забороні партій. Перша частина засідання почалася ще у минулий четвер, але тоді розглянути справу та прийняти рішення не встигли та оголосили перерву до понеділка. Також, це перша партія, яка захищається й бере участь у розгляді справи. За інформацією представниці Мін’юсту, представник від ОПЗЖ брав участь у засіданні через відеоконференцію”, – проінформував рух “Чесно”. 

За рішенням суду щодо партії ОПЗЖ майно цієї політсили передано на користь держави. На подання апеляції до Верховного Суду апеляційний суд передбачив 20 днів.

"Таким чином, ОПЗЖ - це вже 11 партія, діяльність якої заборонено в судовому порядку. Разом з тим, це єдина парламентська партія із справді значним представництвом у місцевих радах", - заявив рух "Чесно".

Довідково: Зараз уповноваженими особами партії "Опозиційна платформа - За життя" вказані нардепи Вадим Рабінович та Віктор Медведчук, які фігурують у Реєстрі держZрадників Руху ЧЕСНО, та Юрій Бойко.

Як повідомило Управління СБУ у Львівській області, "підставами для заборони партії стали матеріали СБУ щодо причетності провідних функціонерів "ОПЗЖ" до:

▪️ дестабілізації суспільно-політичної ситуації в державі;

▪️ поширення антиукраїнської пропаганди щодо зміни конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності України;

▪️ пропаганди війни, насильства", - йдеться в повідомленні СБУ.

Там заявили, що під час слухання справи Восьмий апеляційний адміністративний суд Львова розглядав звернення, підготовлене на підставі указу Президента, рішення РНБО та відповідного реагування СБУ на загрози національній безпеці.

"В умовах військової агресії рф діяльність представників цієї політичної сили створювала реальні загрози національним інтересам, безпеці, суверенітету і територіальній цілісності України. Представники "ОПЗЖ" фактично ретранслювали офіційну позицію країни-агресора щодо нашої держави, демонстративно підтримували та популяризували агресивну антиукраїнську політику росії", - наголосили в СБУ.

У відомстві підкреслили, що СБУ і надалі продовжить представляти інтереси держави у подібних судових справах, щоб дії осіб і партій, які завдають шкоди безпеці України, отримали відповідну правову оцінку.

Історію "ОП-ЗЖ", що почалась у 1999 році з "Всеукраїнського об'єднання "Центр", рух "Чесно" відобразив у графіці.