Перша станція сортування сміття запрацювала у Чернігові

фото: Суспільне Чернігів

У Чернігові почала працювати перша станція сортування сміття. У першу годину роботи здати вторсировину прийшли понад 30 чернігівців. На відкритті був присутнім надзвичайний та повноважний посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула.

Станція сортування розташована у внутрішньому дворику Чернігівського обласного молодіжного центру (колишній кінотеатр «Щорса»), у приміщенні, яке раніше використовували як склад.

За словами керівника ГО «Еко Місто» Сергія Безбородька, протягом місяця станція працюватиме у тестовому режимі – на вихідних з 11:00 до 17:00. Якщо вона користуватиметься популярністю, кількість робочих днів надалі можуть збільшити, пише Суспільне.

Розподілити фракції до потрібних контейнерів чернігівцям допомагатимуть волонтери. Пункт прийматиме понад 20 видів вторинної сировини. Окрім звичних усім макулатури, скла та пластику тут можна буде здати такі види фракцій, як Tetra Pak та одноразовий паперовий посуд, целофан, кур’єрські пакети, плівку з бульбашками та пакети з-під молочної продукції. Ці види вторинної сировини не приймає жоден пункт міста.

Вторсировину можна буде здати безкоштовно, далі її відправлятимуть на переробку до підприємств Чернігова та Києва. Відкриття сортувальної станції – це частина масштабнішого проєкту під назвою «Supersorters». Інша складова проєкту – освітня, каже Сергій Безбородько.