Перший православний храм України відзначив Різдво 25 грудня (Відео)

Літургія з нагоди Різдва Христового за новоюліанським календарем 25 грудня у храмі Луцька. Фото - Фейсбук Волинська єпархія Православної церкви України
Літургія з нагоди Різдва Христового за новоюліанським календарем 25 грудня у храмі Луцька. Фото – Фейсбук Волинська єпархія Православної церкви України

Волинська єпархія Православної церкви України стала першою в Україні єпархією ПЦУ, яка відзначила Різдво Христове різдвяною літургією 25 грудня.

Як каже очільник єпархії Мирополит Луцький і Волинський ПЦУ Михаїл, який в ніч на 25 грудня очолив різдвяне Богослужіння в Свято-Троїцькому кафедральному соборі Луцька, Різдво 25 грудня тут вирішили відзначити на прохання вірян.

"Якщо Україна прагне до європейських цінностей, то й Різдво мала б святкувати з Європою", - наводить аргументи прихожан митрополит.

У ніч на 7 січня рідвяне Богослужіння в цьому храмі ПЦУ також буде.

Читйте також: Євстатій Зоря пояснив, чому ПЦУ не перенесе дату відзначення Різдва: «Ризики очевидні, на відміну від користі»

Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна», речник Православної церкви України архієпископ Евстратій Зоря повідомив, що офіційно на відзначення Різдва 25 грудня Православна церква України не переходитиме найближчим часом, щоб такою реформою церковного календаря не відлякати парафії Московського патріархату, які переходять в єдину помісну Православну церкву України.

Більше про те, як Волинська єапрхія ПЦУ стала першою в Україні православною єпархією, де Божественну літургію на Різдво вперше відслужили 25 грудня, - у сюжеті 5 каналу