Перша нитка “Північного потоку-2” готова подавати російський газ

Перша нитка російського газопроводу “Північний потік-2” уже заповнена першою порцією газу.

Про це заявила сьогодні компанія-оператор Nord Stream 2 AG.

Як ідеться в повідомленні, у газогоні вже понад 117 мільйонів кубометрів технічного газу, який створює необхідний тиск для подачі газогоном.

“На 18 жовтня процедура щодо заповнення газом першої нитки газопроводу “Північний потік-2″ була завершена. Відповідно до плану та проєктних вимог, нитка наповнена так званим технічним газом в обсязі приблизно 177 млн кубічних метрів, що забезпечує рівень тиску 103 бар в газопроводі. Цього тиску достатньо, щоб надалі почати транспортування газу”, – заявив оператор Nord Stream 2 AG.

На другій нитці "Північного потоку-2", заявили в компанії, пусконалагоджувальні роботи тривають.

Як нагадує "Європейська правда", для початку постачання газу з РФ "Північним потоком-2" газогону необхідна сертифікація в якості незалежного оператора транспортної системи.

Заявку на цю сертифікацію від компанії Nord Stream 2 Федеральне мережеве агентство Німеччини отримало 13 вересня. Очікується, що вона буде розглянута протягом 4 місяців.

Потім проєкт рішення передадуть на вивчення Єврокомісії. Її висновок повинен бути готовий після ще двох або чотирьох місяців.

НАК "Нафтогаз України" звернулася до Європейської комісії з проханням приєднатися в якості третьої сторони до дебатів щодо сертифікації "Північного потоку-2".