Перевірити свої дані у реєстрі виборців тернополяни можуть, не виходячи з дому (Відео)

P9220003-nПеревірити себе у реєстрі виборців можна, не виходячи з дому – через Інтернет.

Для цього потрібно зайти на офіційний сайт ЦВК. У розділі “Державний реєстр виборців” знайти закладку “Особистий кабінет виборця”. Зареєструвавшись там, кожен може перевіритися в реєстрі. Інформація прийде на електронну адресу.

Читайте також. Тернопіль: поновити документи переселенцям допомагають у Державній міграційній службі (Відео)

Перевірити все можна в приміщенні дільничної комісії або на сайті www.drv.gov.ua. Там треба зареєструватися в “Особистому кабінеті виборця” й оформити заявку на перевірку даних. Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

- Сайт – «Державний реєстр виборців». Є позначка – особистий кабінет виборців. Клікаємо на ці позначки. Перед нами висвітлюється такі позиції. Необхідно заповнити свої реквізити. Але наголошую: правильно заповнити, бо є особи, які чи навмисно, чи з умислом заповнюють неправильні дані, а це - додаткова для нас робота – шукати ту людину, давати запити у відповідні служби, щоб переконатися чи є така людина, – розповів начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Тернопільської міської ради Віктор Пулька.

Якщо ваших даних у списку немає або вони вказані із помилкою, потрібно написати заяву у відділ ведення Державного реєстру виборців.

- Система автоматично все опрацьовує, ЦВК надсилає повідомлення. Якщо вже немає цієї людини, тоді дається запит на реєстр, де вказана ця людина у реєстрації, ми даємо запити у відповідні служби, перевіряємо, які дані, можливо, людина правильно вказала, а в реєстрі неправильні дані, тоді ми виправляємо ці помилки, і цій людині ще раз приходить інформація про те, що вже все виправили, – каже Віктор Пулька.

Довідково. Те, що виборець точно є у списках виборців, засвідчує запрошення, яке він повинен отримати не пізніше 16 жовтня.