Перевіряють кожен підвал: українські бійці зачищають “сіру зону” біля Авдіївки (Відео)

Українські захисники влаштували тотальну зачистку так званої “сірої зони” – Старої Авдіївки. Тут немає позицій української армії, однак в Національній поліції кажуть, що саме тут часто помічають ворожих диверсантів. Наразі на цій території відбувається зачистка: перевіряється кожен будинок, кожен підвал, кожен дах. Про це йдеться в сюжеті 5 Каналу.

Військові стверджують, що диверсанти змінили тактику, тож протидіяти їм старими методами тепер дуже складно. Зокрема, ворожі розвідники заходять до житлового сектору і ведуть вогонь у бік українських армійців та місцевих мешканців.

"Якщо заходять, то, здебільшого, місцеві. У них є документи, прописка. А зараз купа речей всяких – рукавиці, бронежилети. Вже не можна виявити мозолі на пальцях чи синяки на плечах, як ми це робили у 2014 та 2015 роках", - зазначає боєць полку "Київ" Національної поліції"Хан".

Читайте також: Українські бійці на передовій під Авдіївкою показали свою секретну зброю (Відео)

За словами місцевих, у Старій Авдіївці тиша протрималась кілька днів. Нині бойовики знову гатять всіма калібрами.

"Тиждень тому жінка вийшла на вулицю поговорити по телефону. Куля на виліт пройшла, було поранення у живіт. Ще онук приїхав до діда допомогти. Було потрапляння у голову, боролись понад двоє діб, проте у краматорській лікарні він помер", - розповідає перший заступник керівника військово-цивільної адміністрації Авдіївки Фрідон Векуа.

Надвечір вулиці порожніють, оскільки військові та місцеве населення готуються прожити ще одну неспокійну ніч.