Перевезення пільговиків приміськими потягами у Львівській залізниці називають збитковим. І пояснюють чому.

фото з мережі Інтернет
фото з мережі Інтернет

За сім місяців 2018 року Львівська залізниця отримала лише 9% від суми витрат на перевезення пільговиків у приміському сполученні, йдеться на сайті  Укрзалізниці.
Станом на початок серпня 2018 року угоду з регіональної філією на компенсацію коштів за пільгові перевезення пасажирів уклали лише 43 органи державної влади та місцевого самоврядування у семи областях, територію яких об’єднує Львівська магістраль. При цьому, загальна сума на рік, закладена на ці видатки у місцевих бюджетах, становить заледве 6,8 млн. грн., тоді як упродовж семи місяців 2018 року регіональна філія «Львівська залізниця» вже надала послуг із перевезення пасажирів пільгових категорій у приміському сполученні на загальну суму понад 32,6 млн. грн. А сума коштів, яку за звітний період компенсували магістралі у семи областях західного регіону, становить 3,6 млн. грн., тобто близько 9% від фактично витраченої на організацію та здійснення перевезень пільговиків.

Залізничники наголошують, що незадовільний рівень відшкодування витрат магістралі за перевезення пасажирів пільгових категорій, які становлять близько 40% від усіх громадян, що користуються послугами залізниці у приміському сполученні, є одним із факторів, які суттєво впливають на інтенсивність та сервіс приміських перевезень. Наприклад, торік регіональна філія «Львівська залізниця» надала послуг із перевезення пільгових категорій пасажирів на суму майже 68,5 млн. грн., тоді як сума компенсації за ці послуги за підсумками 2017 року склала лише 8,1 млн. грн. Таким чином, лише за один рік залізниця недоотримала за фактично надану послугу понад 60 млн. грн. Для порівняння варто зауважити, що вартість заводського капітального ремонту електропоїзда у складі 10 вагонів із продовженням терміну його експлуатації становить близько 35 млн. грн.
Попри складну матеріально-технічну ситуацію у господарстві приміських пасажирських перевезень, Львівська залізниця продовжує виконувати важливу соціальну функцію, забезпечуючи перевезення пасажирів у приміському сполученні. Втім, нестача коштів на ремонт та модернізацію призводить до погіршення технічного стану рухомого складу та зменшення кількості одиниць, придатних для експлуатації. З огляду на ці обставини та з метою гарантування безпеки руху, залізничники змушені вдаватися до непопулярних заходів, у тому числі тимчасової експлуатації окремих поїздів у скорочених складах.
Із метою вирішення цієї проблеми магістраль продовжує власними силами та коштом поступово оновлювати рухомий склад. Збільшення кількості технічно справних вагонів у приміському сполученні дозволить насамперед формувати підмінні приміські потяги для можливості відставляти інші електропоїзди на ремонт без зняття вагонів із графіка. В той же час, сподіватися на швидке та остаточне вирішення низки проблем у приміському сполученні без солідарної участі в цьому процесі всіх зацікавлених сторін поки що не доводиться.