Переселенцям з Донбасу тепер буде простіше проголосувати на виборах

1Відтепер переселенці з Донбасу не повинні доводити, що місце голосування на виборах змінили не по своїй волі. Про це повідомили в Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій.

Центральна виборча комісія спростила для переселенців з Донбасу процедуру, що дозволяє їм брати участь у виборах.

Досі внутрішньо переміщені особи з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях мали додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування.

ЦВК прийняла постанову № 129, якою внесено зміни до Порядку тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси.

Тепер у разі, коли виборці – внутрішньо переміщені особи, виборча адреса яких на тимчасово окупованих територіях, можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування.

Цією процедурою можна скористатися лише під час проведення виборів Президента України, народних депутатів і всеукраїнського референдуму.

Варто зауважити, що до прийняття Постанови № 129, таку можливість мали лише внутрішньо переміщені особи з тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, водночас внутрішньо переміщені особи з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях раніше мали додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування.