Переселенцям пояснили, як їм не втратити пільг від держави

top-photoГоловне – не втратити статус ВПО. Тоді всі пільги буде збережено, передає Depo.Донбас.

Втратити статус внутрішньо переміщеної особи (ВПО) можна в наступних обставинах, повідомляє Всеукраїнська асоціація переселенців.

1.Подача заяви про відмову від довідки переселенця.
2.Вчинення злочину. Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади; посягання на територіальну цілісність і недоторканність України; терористичний акт; втягнення у вчинення терористичного акту; публічні заклики до вчинення терористичного акту; створення терористичної групи чи терористичної організації; сприяння вчиненню терористичного акту; фінансування тероризму; здійснення геноциду, злочини проти людяності або військові злочини.

3.Повернення до покинутого місця постійного проживання на окуповану території.

4.Виїзд на постійне місце проживання за кордон.

5. Подання завідомо недостовірних відомостей при оформленні довідки ВПО.

Читайте також: Комісії потрохи зрізають виплати переселенцям

"Важливий нюанс: людина, яка оформила статус ВПО, може виїхати з місця фактичного проживання не більше ніж на 60 днів. Інакше його можуть позбавити цього статусу. Тому, якщо у вас є довідка, і вам потрібно покинути місце проживання більш ніж на 60 днів - попередьте про це управління соціального захисту за місцем фактичного проживання. Тоді вам продовжать цей період до 90 днів", - йдеться у повідомленні.