Переселенців на Тернопіллі інформують про можливість тимчасової зміни місця голосування (Відео)

PA070025-nРятувальники як ті, хто безпосередньо мають справу із переселенцями із Криму та АТО, взяли участь в «круглому столі» на тему: «Виборчі права вимушених переселенців. Як їх реалізувати?».

Присутні були й представники влади та інших структур, яким доводиться стикатися із тимчасово переселеними українцями. І те, що проблеми є, ніхто не приховував.

Читайте також. “Вибори-2014″: на окрузі №167 серед 12 кандидатів – екс-чиновник, нардеп, майданівець і комуністка

Нагадаємо, захід відбувався у рамках інформаційно-просвітницької кампанії «Кожен голос важливий», зініційованої Всеукраїнською громадською організацією «Центр підтримки громадських ініціатив» спільно із ТОМГО «Спілка Молодіжного Самоврядування» в рамках проекту «Підвищення рівня прозорості державного реєстру виборців України» за підтримки уряду Канади.

Метою цього заходу було обговорення проблем, пов’язаних із реалізацією виборчого права вимушених переселенців із зони АТО та тимчасово окупованої території Криму. Тож учасники зібрання розглянули правовий механізм зміни місця голосування та поспілкувалися про особливості проведення виборчого процесу на позачергових виборах до Верховної Ради 26 жовтня.

Читайте також. “Вибори-2014″: на окрузі №166 серед 10 кандидатів – кілька “парашутистів”

Начальник відділу організації заходів цивільного захисту підполковник служби цивільного захисту Ігор Греса доповів про роботу, яку проводять рятувальники. Вона в основному пов’язана із соціальним забезпеченням громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції.

Підбиваючи підсумки працівники Управління зобов’язалися надавати консультації та забезпечувати переселенців необхідною інформацією, щодо того, як тимчасово змінити місце голосування.

А працювати із переселенцями, особливо тими, які перебралися із зони АТО, – непросто. Про це під час засідання «круглого столу» розповіла директор Тернопільського міського центру соціальних служб для сімей, дітей та молоді Тетяна Горбоніс.

– Якщо переселенці з Криму були доволі активними під час виборів президента, – каже вона, – то люди, які прибувають зі сходу – деморалізовані. Через те, що вони змінюють місце проживання, ми навіть не знаємо, скільки їх зараз точно перебуває в області…

Софія Левицька

УВАГА! Для того, щоб переселенці з Донбасу мали право проголосувати в інших містах, їм треба пройти коротку процедуру зміни місця голосування без зміни виборчої адреси. Для цього необхідно у Відділі ведення Державного реєстру виборців України надати письмову заяву та свій паспорт. Згідно із постановою ЦВК від 7 жовтня 2014 р., переселенці не мусять надавати жодних інших документів.