“Переносимо вогонь ворога вглиб нашої території”, – Гай про небезпеку розведення військ на Донбасі

Мирослав Гай. Фото з відкритих джерел
Мирослав Гай. Фото з відкритих джерел

Ідея окремих українських політиків про розведення військ по всій лінії фронту на Донбасі згубна, бо не тільки не принесе миру, а й значно погіршить стратегічне становище українських військ і підставить під масовані ворожі обстріли мешканців українського Донбасу.

Про це написав у Фейсбук ветеран АТО і офіцер резерву ЗСУ Мирослав Гай.

Він підкреслив, розведення військ по всьому фронту на практиці означатиме, що українські військові на передовій втратять можливість знешкоджувати бойовиків, які ведуть обстріли із забороненої Мінськом зброї великого калібру, зокрема, гармат.

"Артилерія може стріляти на багато кілометрів. І чим ми ближче до неї, тим нам легше її виявляти. Ми не відповідаємо ворогові тією ж монетою через мінські угоди, але при бажанні та вмінні ми можемо виявляти і придушувати супротивника. Відвівши війська, ми перестаємо діставати противника вогневими засобами, дозволеними Мінськом. Ми ускладнюємо для себе можливості його виявлення і придушення", - написав Мирослав Гай.

Читайте також: У партії Зеленського нова ідея про спосіб досягнення миру на Донбасі - розвести війська по всьому фронту

Безкарність російських окупантів, упевнений військовий експерт, призведе до того, що після розведення військ по всій ліні розмежування на Донбасі бойовики будуть продовжувати артилерійські обстріли, б'ючи по все глибших тилах ЗСУ і по мирних кварталах українських міст і сіл Донбасу.

"Оскільки росіяни використовують велику артилерію, для якої розведення на кілька кілометрів ролі не відіграє, то ми таким чином переносимо вогонь ворога вглиб нашої території, підставляючи мирні села і міста на лінії розмежування", - наголосив офіцер ЗСУ.

Мирослав Гай додав, що для українських військових на передовій Донбасу розведення по всій лінії розмежування "означає здачу важливих тактичних і стратегічних позицій", які бійці ЗСУ з такими зусиллями відстоювали.

Читайте також: Мирослав Гай застеріг від фатальної помилки на Донбасі через розведення військ: "Ми перестаємо діставати противника" (Блог)

Тому військовий експерт застерігає політиків від фатальної помилки на Донбасі через розведення військ по всьому фронту.

"Розведення сторін може бути тільки в одну сторону - в Росію. Миру можна досягти лише в одному випадку - Росія повинна забрати свої війська, техніку, найманців і забратися геть з України", - резюмував Мирослав Гай.