Перемога революції в Україні унеможливить відродження “радянської імперії” Путіна – Forbes

indexУ міру того як вуличні демонстрації вже два місяці наростають в Києві і поширюються по Україні, шанси антиурядових сил на повалення непопулярного президента Віктора Януковича збільшуються.

“У міру того як вуличні демонстрації вже два місяці наростають в Києві і поширюються по Україні, шанси антиурядових сил на повалення непопулярного президента Віктора Януковича збільшуються”, пише у Forbes Пол Родерік Грегорі. Перемога широкого альянсу прозахідних і націоналістичних сил в Україні буде першою серйозною поразкою Володимира Путіна за останні роки, вважає автор.

Те, що відбувається на вулицях України, - дзеркальний відбиток протестів у Москві, які пішли за сумнівними парламентськими виборами в грудні 2011 року і переобранням Путіна в березні 2012-го. Московський середній клас і інтелігенція десятками тисяч вийшли тоді на вулиці і були зустрінуті опором ЗМОПу, масовими арештами і закриттям альтернативних ЗМІ. Драконівські політичні заходи дали Путіну надійний контроль над Росією і її вулицями. Якщо це спрацювало для Путіна, чому не спрацює для Януковича? - питається в статті.

По-перше, Київ, найбільше місто і столиця України, лежить в україномовному серці націоналізму України, стверджує Грегорі. Тоді як у Москві демонстранти являли собою невелику частку назагал байдужого населення, більшість киян хоче відходу Януковича і його уряду.

По-друге, у московських демонстрантів не було очевидного лідера. Найближче до цієї ролі був блогер Олексій Навальний, але Путін переконався, що він не зможе сформувати власну партію. В Україні ж колишній чемпіон з боксу Віталій Кличко, який сформував партію "УДАР", є національною легендою. Він дає Україні нове політичне обличчя і нову надію, пише автор.

По-третє, Янукович не може розраховувати на підтримку українських олігархів. На відміну від Путіна, який вже завершив переміщення багатств Росії в руки своїх колишніх колег по КДБ і лояльних олігархів, Янукович перебуває в процесі передачі багатств перших олігархів України своїм прихильникам, відомим як "Сім'я". Багато хто з олігархів був би дуже задоволений відходом Януковича, йдеться в статті.

По-четверте, продовжує Грегорі, український народ, як і російський, щодня потерпає від корупції своєї владної еліти. Росіяни вирішили, що за Путіну нічого не зможуть з цим поробити, проте українці і досі плекають надію. Вони вважають, що з таким лідером, як Кличко, вони зможуть досягти полегшення.

По-п'яте, українці знають свою трагічну історію перебування під владою Москви. Автор нагадує, що "Сталін надсилав російських комісарів, які вичавлювали з України всі соки" і "українці, як і раніше, обурюються через Голодомор 1932-1933 років".

"Повернення 50-мільйонної України до демократії і Європи змінило б гнітючий ландшафт колишнього СРСР. Україна, глибоко інтегрована в Європу, покладе край мріям Путіна про відновлення радянської імперії", - йдеться в статті.

"Важко придумати кращий епізод для Олімпіади в Сочі. Давайте сподіватися, що побачимо, як Путін натягнуто посміхається натовпам на Олімпіаді, шкодуючи про відхід України до Заходу", - підсумовує Грегорі.

Переклад InoPressa