Переговори з Путіним: дипломат назвав дві ключові умови успіху України

Переговори з президентом Росії Володимиром Путіним можна вести, якщо з Україною на цих переговорах учасниками будуть західні партнери. Путін розуміє тільки силу, тому переговори з ним Україні треба вести тільки з позиції політико-дипломатичного тиску.

Про це український дипломат, представник України при ЄС у 2010-2015 роках Костянтин Єлісєєв заявив в ефірі телеканалу “Україна 24“.

«На сьогодні, якщо запитати, чи потрібен контакт з Путіним, – потрібен, але за двох умов. Перша умова – якщо разом з нами є наші партнери, це як мінімум Німеччина і Франція. І друга умова – якщо ми будемо говорити з Путіним з позиції сили. Що мається на увазі? Мається на увазі політико-дипломатичний тиск, маються на увазі санкції, мається на увазі успіх реформ в Україні. Лише тоді будь-який контакт з Путіним матиме користь”, – сказав Єлісєєв.

Дипломат наголосив, що прямі переговори Зеленського і Путіна без присутності на них західних партнерів можуть завершитись для України дуже невдало. Як приклад Єлісєєв навів невдалий візит до Москви у лютому 2021 року глави дипломатії ЄС Жозепа Борреля.

"Ті, хто виступає за те, щоб були прямі переговори з Путіним... Я хочу нагадати нещодавню історію, на жаль, дуже сумну, коли віце-президент Європейської комісії, глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель поїхав до Москви, і ви бачили, як його там поставили на місце. Вони вирішили взагалі з ним не говорити. І це викликало навіть скандал всередині Євросоюзу. Але згадайте - за ним стоять 27 країн. І навіть він потрапив у таку халепу. Теж вирішив, так би мовити, показати, що він хоче і може з Путіним безпосередньо домовитися про щось. Тому я вважаю, що нам треба це робити, але при міцній підтримці наших партнерів", - наголосив Костянтин Єлісєєв.