“Епохальна подія”: перед Олімпіадою в Токіо МОК змінив рішення П’єра Де Кубертена

138-а сесія МОК 20 липня 2021 року у Токіо, на якій вперше за історію Олімпійських ігор змінили їх гасло. Фото – insidethegames.biz.

Вперше з 1896 року Міжнародний олімпійський комітет змінив гасло Олімпіади на “Citius, altius, fortius – communis”. Девіз, затверджений перед першою Олімпіадою її засновником П’єром Де Кубертеном, був незмінним впродовж 127-ми років.

Як повідомляє Reuters, про прийняте сьогодні Міжнародним олімпійським комітетом рішення змінити гасло Олімпіади в Токіо заявив президент МОК Томас Бах.

Він пояснив, що члени Міжнародного олімпійського комітету вирішили змінити гасло, осучаснивши його в тому числі через виклики пандемії коронавірусу.

"Ми повинні пристосувати девіз до нашого часу", - сказав Томас Бах. 

Рішення про зміну гасла Олімпійського руху було прийнято 138-й сесії Міжнародного олімпійського комітету у Токіо одностайно.

Тепер до гасла Олімпіади додано одне слово - "разом". Нове гасло олімпійського руху офіційно звучить тепер так: "Швидше, вище, сильніше - разом", а латиною: "Citius, altius, fortius - communis".

"Це епохальна подія", - підкреслив глава Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах, з чиєї ініціативи МОК вперше в історії змінив гасло Олімпійського руху.