“Таких операцій ніколи в історії не було”, – Білецький про прорив вертольотів в оточений Маріуполь (Відео)

Андрій Білецький. Фото – twitter.com/BiletskyAndriy

Їжу, ліки, боєприпаси, українським оборонцям оточеного військами РФ Маріуполя з ризиком бути збитими постачали українські гвинтокрили. Ця спецоперація відбувалась під командуванням ГУР Міноборони України.

Про це засновник і перший командир полку Нацгвардії України “Азов” Андрій Білецький розповів в інтерв’ю “Українській правді“.

Спецоперація підтримки українського гарнізону в Маріуполі, стверджує засновник полку "Азов", за рівнем небезпеки перевершила всі відомі подібні спецоперації військових у світі. Ця спецоперація перевершила і відзначений Оскарами фільм "Падіння "Чорного яструба", щоб був знятий за реальними подіями спецоперації в жовтні 1993 року в Сомалі американських спецпризначенців-миротворців ООН.

"Ні в яких "Падіннях "Чорного яструба" ніколи американці не дозволяли собі входити на більш ніж сотню кілометрів в глибоко ешелоновану систему протиповітряної оборони при патрулюванні винищувачів ворога в повітрі. Таких операцій ніколи в історії людства не було", - сказав Білецький.

Українські ж вертольоти під час спецоперації в Маріуполі входили на понад сотню кілометрів вглиб контрольованого ворогом повітряного простору. Пілотів цих гвинтокрилів Білецький вважає героями.

"Вони летіли, чітко розуміючи, що вірогідність загинути просто величезна. Але вони летіли, бо розуміли, що там помирають наші", - наголосив перший командир "Азова".

За словами Андрія Білецького, в ході української спецоперації під час 82-денної оборони Маріуполя таких польотів українські гвинтокрили зробили понад 5.

"Спочатку все було добре. А під кінець… Зрозуміло, що ворог розвивається, дивиться, він розуміє, що в Маріуполь прориваються вертольоти", - сказав Андрій Білецький.

Припинити спецоперацію довелося, коли російські окупанти збили український гвинтокрил під час чергового польоту до оточеного армією РФ Маріуполя.

Більше подробиць - у повній версії інтерв’ю Андрія Білецького "Українській правді".