Пентагон додав українську мову в список пріоритетних для армії США

звантаженняМіністерство оборони США розширило кадровий запит для претендентів зі знанням української мови. В рамках програми MAVNI(Military Accessions Vital to the National Interest) зможуть працевлаштуватися люди різних професій, у тому числі ті, хто не є громадянами США, але мають легальний статус. Про це повідомляє видання «Голос Америки» з посиланням на високопоставленого чиновника в армії США.

У Міністерстві оборони США з 25 листопада 2008 року діє програма MAVNI (Military Accessions Vital to the National Interest), що перекладається з англійської: «військовий набір, необхідний для національної безпеки». В кінці 2014 року Пентагон розширив список пріоритетних мов для американської армії, додавши в нього українську мову (російська мова була заявлена з початку дії програми).

У Пентагоні заявляють, що нові кадри будуть набирати з широкого спектру професій: від релігієзнавців до медичних фахівців. До кандидатів висуваються вимоги в знанні більше однієї мови і хоча б одну мову зі списку пріоритетних для американської армії. Після зарахування в штат, всі кандидати, які отримали роботу, будуть вважатися військовозобов'язаними.

Варто відзначити, що програма MAVNI передбачає розширення кадрового складу американського війська за рахунок не громадян США, які мають легальний статус. Зокрема, на участь у програмі можуть розраховувати навіть переселенці, біженці чи інші зацікавлені особи, які мають візу для проживання в США. Очікується, що всього за програмою MAVNI буде працевлаштовано не менше 1300 людей, незалежно від професії і мови.

Раніше ми повідомляли: Аналітики Пентагону, проаналізувавши військову доктрину РФ, вважають, що Росія може через пару років почати війну відразу з кількома сусідніми державами. У Міністерстві оборони США не виключають можливості початку Росією війни з Україною, Прибалтикою і Грузією.в СММ з урахуванням її зростаючих потреб», - повідомив постпред.

Крім цього, за словами Чуркіна, керівництво Росії задоволене підписаними 12 лютого мінськими домовленостями, а також прийнятої Радою безпеки ООН резолюції в підтримку їх виконання.

«Зараз важливо домогтися виконання Комплексу заходів (щодо виконання Мінських домовленостей) усіма сторонами конфлікту. В ОБСЄ вже розпочата робота з визначення модальностей і конкретних кроків щодо сприяння імплементації (Мінських угод)», - підсумував він.