Пенітенціарне служіння отримає на прощі у Зарваниці покровителя – Блаженного Василія Величковського (Відео)

Блаженніший Василій Величковський
Блаженний Василій Величковський

19-20 липня відбудуться Міжнародна і молодіжна прощі до Марійського духовного центру у Зарваниці на Тернопіллі. Організатори очікують на тисячі паломників. Молодь, окрім молитви, матиме зустріч з Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом, а ввечері відбудеться духовно-патріотичний концерт. Проща цього року присвячена 25-річчю виходу УГКЦ з підпілля і молитві за мир. Під час прощі також Блаженного Василія Величковського проголосять покровителем пенітенціарного служіння, повідомляє TV-4.

Бог є повсюди, навіть із тими, хто оступився і відбуває покарання. Покровителем пенітенціарного служіння мають намір під час прощ у Зарваниці 19-20 липня оголосити Блаженного Василія Величковського. Роль таких капеланів, наголошують у єпархії, дуже важлива.

– Тих осіб, які мають гарантувати присутність Бога навіть в таких місцях, як місцях позбавлення волі. Отже і там є місце для Бога. І мусить бути показане те обличчя Боже. Ці особи – це їхня турбота знайти способи показати Бога навіть в таких місцях, де виглядало би, що не було місця для Бога, – розповідає декан Тернопільський та синкел у справах стратегії розвитку УГКЦ у Тернопільсько-Зборівській єпархії отець Віталій Козак.

З нагоди проголошення Блаженного Василія Величковського під час прощі покровителем капеланів пенітенціарного служби, його мощі перебуватимуть у Зарваниці, а на Богослужіння з цього приводу приїдуть капелани з усієї України, а також правоохоронці.

– З Києва прибуде група, близько 60 офіцерів пенітенціарної системи, які також візьмуть участь у цій прощі, – говорить Василь Козак.

Читайте також. Митрополит Семенюк розповів про особливості цьогорічної прощі у Зарваниці за участі Глави УГКЦ (Відео)

Тривалі переслідування радянською владою, тюремне ув’язнення та десятирічне заслання не зламали твердої непохитної віри новомученика Української Греко-католицької церкви, релігійного діяча, єпископа УГКЦ, редемпториста Василя Величковського. Його внесок у діяльність та розвиток УГКЦ у підпіллі є неоціненним. Саме тому 4 квітня 2001 року Святіший Отець Іван Павло другий підписав декрет про беатифікацію єпископа Василя Величковського як блаженного мученика за Христову віру, а під час Святої Архиєрейської літургії в червні 2001 у Львові Папа проголосив Василя Величковського Блаженним.

Церемонія перенесення тлінних останків Блаженного Василія Величковського до храму св. Йосифа відбулася 16 вересня 2002 у Канадському Вінніпезі, де він був похоронений. Відкривши труну, очевидці завмерли в подиві й благовісті — тіло Блаженного Василія не зазнало змін: обличчя й борода променіли святістю, руки були тілесного кольору й тримали хрест. Пролежавши в землі майже тридцять літ, Блаженний Владика Василій лежав як живий, попри те, що одяг і труна розтліли: нетлінне тіло помили, почистили й зодягнули в нові архієрейські ризи.

Читайте також. Влада Тернопілля запевняє, що допоможе організувати Всеукраїнську прощу у Зарваниці належно

Мощі Блаженного Василія Величковського вшановують паломники із Західної Канади і США — і не лише українського походження, а й інших національностей та різних конфесій. У прибудованій до церкви каплиці паломники моляться; є і свідчення про одержані чудесну поміч та оздоровлення.

ДОВІДКОВО: Блаженномученик Василій Величковський
Коротко про життя:
01.06.1903 р. – народився у м. Івано-Франківську в родині о.Володимира Величковського та Анни Теодорович, з давньої священичої сім’ї.
1913-1914 рр. – навчався в Інституті св. Йосафата (Малій семінарії) при монастирі ЧСВВ в Бучачі — закінчив 1-ий гімназійний клас.
1918-1919 рр. – вступив до Українських Січових Стрільців, закінчив школу зв’язку, рахункових підстаршин, працював при канцелярії Коша УСС в Станіславові.
1922(1923) р. -отримав дияконські свячення митрополитом Андреєм (Шептицьким) у Львові.
1924 р. – вступ до монастиря ЧНІ у Львові, новіціат. Продовжував в монастирі вивчати теологію.
1924-1926 рр. – викладав у ювенаті (малій симінарії) оо. редемптористів різні предмети (історію, географію тощо).
29.08.1925 р. – прийняв перші монаші обіти.
9.10.1925 р. – рукоположений владикою Йосифом (Боцяном) у Львові.
1938-1941 рр. – ігумен (настоятель) монастиря ЧНІ в м. Івано-Франківську.
1941-1942 рр. – ігумен монастиря ЧНІ в м. Кам’янець-Подільському на Поділлі.
1945-1948 рр. -арешт та ув’язнення в Київській слідчій тюрмі. Засуджений до розстрілу, проте згодом вирок змінили на 10 р. позбавлення волі.
1945-1955 рр. -перебував на засланні в таборах Кіровської обл., Воркути. Працював шахтарем, фельдшером. Сповняв священичі та душпастирські обов’язки.
1955 р. -звільнення і повернення до Львова. Активно працював як підпільний священик.
04.02.1963 р. –хіротонізований (висвячено) в Москві архиєпископом Йосипом (Сліпим) з правом місцеблюстителя Львівської архиєпархії.
1964 р. -хіротонізував на єпископа-помічника о.Володимира (Стернюка), ЧНІ.
27.01.1969 р.
другий арешт. Засуджений до 3 р. позбавлення волі за написання книги “Історія чудотворної ікони Матері Божої Неустанної Помочі“.
1969-1972 рр. – відбував термін ув’язнення у тюрмі строгого режиму в м. Комунарську на Донбасі.
1972 р. -звільнення і примусовий виїзд до Югославії, де проживала його сестра.
1972-1973 рр. – зустрічі в Римі з папою Павлом VI і кардиналом Йосифом (Сліпим), архипастирські поїздки по Канаді та США.
30.06.1973 р. – помер у м. Вінніпег, Канада.
2001 р. – беатифікований як мученик.