Патріарша друкарня Росії надрукувала календар із зображенням Сталіна

80139Патріарший видавничо-поліграфічний центр Свято-Троїцької Сергієвої Лаври надрукував календар на 2014 рік з зображеннями Йосипа Сталіна.

Про це в Живому журналі написав доктор історичних наук, професор РДГУ Михайло Бабкін. – Дзеркало тижня

Користувач виклав фотографії декількох сторінок календаря. З випускних даних випливає, що макет календаря було виготовлено видавничим домом “Гідність”, а надруковано в патріаршій друкарні. Широку увагу до публікації було прикуто після того, як 7 січня пост з календарем передрукував у своєму Живому журналі протодиякон Андрій Кураєв.

ВД “Гідність”, що спеціалізується на патріотичній тематиці, раніше випустив кілька видань, присвячених Сталіну, зокрема, календар із фотографіями радянського вождя на 2013 рік. Одночасно у каталозі видавничого дому присутні альбоми та календарі із зображеннями розстріляних радянською владою імператора Миколи Другого і царської сім’ї.

Патріарший видавничо-поліграфічний центр Свято-Троїцької Сергієвої Лаври займається виготовленням як власної друкованої продукції, так і чужих видань на замовлення.

Представники Московського патріархату Російської православної церкви раніше неодноразово критично відгукувалися про діяльність Йосипа Сталіна. Зокрема, у 2010 році заступник голови відділу зовнішніх церковних зв’язків московського патріархату ігумен Пилип від імені митрополита Волоколамського Іларіона заявив, що “за Сталіна була створена нелюдська система, і ніщо її не може виправдати: ні індустріалізація, ні атомна бомба, ні збереження державних кордонів, ні навіть перемога у Великій Вітчизняній війні, бо всього цього домігся не Сталін, а наш багатонаціональний народ”.

За часів перебування Сталіна при владі багато православних священиків зазнали репресій, а храми були зруйновані. Крім усього іншого в 1931 році за наказом Сталіна був підірваний храм Христа