Патріарх Філарет на брифінгу після рішення Вселенського Синоду сказав, коли нададуть Україні Томос (Відео)

1Третій день триває Вселенський Синод у Стамбулі, де вирішується доля Томосу для Української Церкви. Патріарх Філарет на брифінгу сказав про те, що на Архієрейському Соборі буде обрано Патріарха єдиної Церкви, потім буде рішення про надання Томосу про автокефалію обраному Патріарху.  

– Ми хочемо, щоб Українська Церква була єдиною духовно, щоб захищала Україну, – сказав Філарет.

Поки невідомо, коли збиреться Архієрейський Собор.

Як сказав диякон УПЦ КП Роман Коляда в ефірі Першого національного, такої значимої церковної події впродовж багатьох років не відбувалося в Україні. Вселенський патріархат усе грамотно робить. Не важливо, коли – через місяць чи два дадуть Томос. Важливо, що кроки в цьому напрямку робляться. Одні з таких кроків – зняття анафеми з Патріарха ФІіларета, також де-юре зафіксовано, що скасовано акт, яким у 1686 році україську кафедру передали Москві – у неї тепер немає тисячолітньої історії

– У Вселенському патріархаті не пропадають документи навіть столітньої давності, сказав він. – Справедливість щодо Української Церкви пермогла. Дочекався справедливості й Патріарх Філарет, на якого була несправедливо накладена анафема.

Патріарх Філарет сказав, що Томос Україні буде надано дуже скоро.

Президент України Петро Порошенко сказав про те, що рішення Вселенського Синоду остаточно розвіяло ілюзію Москви в тому, що Україна – канонічна територія Москви. Нарешті в сузірї незалежних церков засяє й українська зірка.

– Наголошую: рішення про надання Україні автокефалії вже прийнято! – сказав Президент.