Парубій розповів про самооборону Майдану: є гуцульська, бойківська, козацька сотні

indexІдея самооборони Майдану виникла після того, як 30 листопада “Беркут” жорстоко побив студентів на Майдані Незалежності. Про це в ефірі Еспресо.TV розповів народний депутат від ВО “Батьківщина”, комендант самооборони Майдану Андрій Парубій.

“Тоді (30 листопада – ред.) з’явився настрій у чоловіків, що ми не повинні такого вже допустити. І зі всіх куточків почали з’їжджатися люди. Фактично самооборона оформилася вже 1 грудня тут на барикадах”, – зазначив комендант.

Як розповів Парубій, наразі самооборона налічує 39 сотень, серед яких є навіть сотня, до якої входять дівчата.

"Перше, що я зробив, коли пройшов по барикадах, почав давати номери барикадам і сотням. Уже 39 сотень. Сотників обирали вони самі. 1 грудня вночі на нараді було обрано перші 5 сотників, і були сформовані перші 5 барикад. Перші завдання стосувалися винятково оборони Майдану, вся логіка базувалося на тому, як захистити людей", – пояснив політик.

Щодо географії сформованих сотень, то за словами коменданта Самооборони, перший сотник із Києва, сьомий – з Одеси, дев’ятий – з Кривого рогу, ще є з Дніпропетровська в першій десятці. Тобто більшість із перших десяти сотень – люди зі Сходу та Півдня України.

"У нас є 16-та сотня, і там є дівоча чота. Є окрема дівоча сотня, яка нині доформовується", – сказав Парубій.

Він наголосив, що 10-11 грудня вся Україна бачила, як організовано могла діяти самооборона Майдану.

"Коли хтось думає, що самооборона – набір мілітарізованих людей, то це неправда. Лише 20% всіх сотень – це колишні військові, восьма сотня – це ветерани Афганістану. Є в сотнях люди – колишні спецпризначенці, є в сотнях люди, які брали участь у миротворчих операціях, є козацька сотня, є гуцульська, є бойківська сотня, яка втратила Романа Сеника", – зазначив Парубій.

Як повідомив комендант, загони сомооборни цілодобово чергують по всьому периметру.

"Тепер, коли Майдан збільшився, щоби всі барикади обійти – це близько трьох годин. Близько 2000 людей одноразово перебувають на чергуванні", – сказав депутат.

Крім того, за словами Парубія, у самооборонці проходять різне навчання. Це бойове навчання, яке проводять люди зі "спецназу", а також, із медицини.

"У нас є також наша гордість – своя військова медицина, яку очолює хлопець, який пройшов операції в Югославії та в Іраку", – наголосив комендант Самооборони.

"Функція охорони і захисту людей лишаються важливими і по регіонах. Уже в сімох областях процес створення загонів самооборони завершений, серед якиї Львів, Тернопіль, Одеса, Чернівці, Донецьк та Черкаси", – підсумував Парубій.