Партії Порошенка і Яценюка не домовилися про об’єднання через квоти у списку

imagesНамагання під час парламентської кампанії заручитися козирями для наступної президентської кампанії неприпустиме після Майдану і в час війни. У разі, якщо політики думатимуть не про парламентську роботу єдиною командою, а про дивіденди наступної кампанії, чергові президентські вибори в Україні можуть і не відбутися. Про це, виступаючи на засіданні Ялтинської європейської стратегії, сказав голова партії «Блок Петра Порошенка» Юрій Луценко.

«Багатолітня бездержавність українського народу постійно призводить до пошуків чергового гетьмана. Ідеологія продовжує цінуватися менше за яскравого лідера. На жаль, і після Майдану особисте місце в списку визначає динаміку і поведінку українського політикуму», – зазначив політик.

Він нагадав, що на з’їзді, де його було обрано головою, одразу ж було запропоновано усім демократичним силам Майдану об’єднатися в одну потужну силу, яка б синхронно діяла в проведенні реформ, маючи єдиний план і єдину команду.

«Слово «Блок» у назві партії означав однаковий статус лідерів для всіх її учасників. А ім’я Президента у назві – європейський курс України, підтриманий зовсім недавно більшістю українських виборців», - пояснив Луценко.

«Я чув, як сьогодні пан Яценюк пояснив, що він не об’єднався з нами через назву. Чи можна таку відповідь після Майдану і в час війни вважати серйозною відповіддю серйозного політика? Я так не думаю», - зазначив він.

За словами Луценка, переговори припинилися, бо сторони не порозумілися щодо квот.

«Ми були проти квот, ми були за об’єднання в одну команду кращих. У відповідь ми почули, що треба дати відповідь на питання кількості «наших депутатів» і гарантії майбутньої автономії», - наголосив політик.

Луценко упевнений, що така постановка питання є не підготовкою до парламентської роботи, а підготовкою до майбутньої президентської кампанії.

«Сьогодні готуватися до наступної президентської кампанії безглуздо, оскільки без європейських реформ, здійснених у парламенті, у нас може не бути чергових президентських виборів», - визнав він.

Водночас Луценко зазначив, що консультації не припиняються і союзники з демократичних сил започаткували процес узгодження кандидатів у мажоритарних округах з тим, щоб до парламенту не змогли потрапити комуністи та регіонали як «п’ята колона».