Партія Путіна на виборах у Держдуму набрала менше голосів, як у 2016-му – дані ЦВК РФ

До Держдуми Росії за підсумками виборів 17-19 вересня проходять 5 політичних партій.  Майже половину голосів виборців отримала партія Путіна “Єдина Росія”. 

Про це на брифінгу 20 вересня заявила голова Центрвиборчкому РФ Елла Памфілова, повідомляє російський ТАСС.

“Це розширення політичного різноманіття. Можна припустити, що проходять не чотири, як це було з якогось дев’яностого року, парламентських партії, а п’ять парламентських партій”, – заявила Панфілова.

За даними ЦВК РФ, в Держдуму проходять "Єдина Росія", Комуністична партія РФ, Ліберально-Демократична партія Росії, "Справедлива Росія – За правду" і "Нові люди". На виборах в Держдуму перемагають 5 самовисуванців і 3 кандидати в одномандатних округах, висунутих непарламентськими партіями.

Читайте також: 1 голосував замість 24-х: як на окупованому Донбасі виконували рознарядку Кремля щодо виборів у Держдуму Росії (Відео)

За результатами обробки понад 99% протоколів, партія Путіна "Єдина Росія" у Держдумі набирає менше місць, як на попередніх парламентських виборах.

"Єдина Росія", за наявними даними, отримує в Держдумі восьмого скликання конституційну більшість, хоча партія набрала менше голосів, ніж на думських виборах 2016 року, заявила голова Центрвиборчкому.

"Єдина Росія", як бачите, набрала більшість голосів, це забезпечує конституційну більшість. Але тим не менше це менший результат у порівнянні з 2016 роком ", - сказала Памфілова.

Читайте також: Піонтковський попередив Україну про нові плани Кремля через вибори Держдуми РФ на окупованому Донбасі (Відео)

За підсумками обробки 99,72% протоколів "Єдина Росія" на виборах-2021 отримує 49,84% голосів. Представники партії здобувають перемогу в 198 одномандатних округах. На виборах депутатів Держдуми в 2016 році "Єдина Росія" отримала 54,19% голосів виборців (в цілому партія отримала 343 мандати депутатів з урахуванням перемоги одномандатників в своїх округах). 

Читайте також: Боррель: вибори Держдуми РФ на окупованому Донбасі суперечать Мінським угодам, ЄС не визнає їх результатів в анексованому Криму