Парламенту пропонують ще раз проголосувати за недовіру уряду

1125-242“Батьківщина” пропонує до кінця тижня проголосувати за відставку прем’єр-міністра. Про це під час спілкування з журналістами після зустрічі з президентом, яке транслював телеканал “112 Україна“, заявила лідер “Батьківщини” Юлія Тимошенко.

“Зрозуміло, що те, що не проголосували за відставку уряду, це дуже сильний удар по демократичній Україні, це, по суті, олігархічний переворот. Вихід з цієї ситуації може бути наступний: по-перше, нам треба піти іншим шляхом, який передбачає Конституція. Цей уряд має піти у відставку. Але тепер ми півроку не можемо його відправляти. Ми запропонували скористатися положеннями Конституції та внести постанову про звільнення прем’єр-міністра України. Це те, що Конституція допускає, і до кінця цього тижня ми могли б, якщо б знайшли консенсус демократичних сил, мобілізувати всіх, хто з поважних причин не був у ВР під час голосування за відставку уряду, і могли б до кінця цього тижня проголосувати постанову про відставку прем’єр-міністра”, – заявляє Тимошенко.

Читайте також: Яценюк залишається. У Раді забракло голосів для відставки — повна версія звіту Уряду і дебатів у ВР (Відео)

Вчора Верховна Рада не прийняла резолюцію про недовіру чинному уряду, який очолює Арсеній Яценюк. За постанову № 4080 проголосували 194 народних депутати, однак роботу уряду визнали в 2015 р. незадовільною.

"Батьківщина" голосувала за відставку Кабміну, а після того як Кабмін у відставку не був відправлений, заявила про відкликання свого єдиного міністра молоді та спорту Ігоря Жданова. Сьогодні "Батьківщина" заявила про вихід з коаліції.

Пізніше стало відомо, що Тимошенко сьогодні зустрінеться з президентом, а також, що Порошенко візьме участь у засіданні фракції БПП.

Крім того, за словами прем'єра Арсенія Яценюка, він вже провів зустріч з президентом, а також зустріч з Олегом Ляшком. За його словами, тривають переговори про переформатування коаліції за участю РПЛ.

Читайте також: «Батьківщина» виходить з парламентської коаліції — Тимошенко (Відео)

Зазначимо, коаліція "Європейська Україна" спочатку включала 5 фракцій і мала конституційну більшість. Таким чином, зараз коаліція включає БПП, "Народний фронт" і "Самопоміч". Відзначимо, раніше сьогодні про вихід з коаліції заявили нардепи Каплін та Сугоняко. З урахуванням цього в коаліції залишається 241 депутат, при виході "Самопомочі" залишиться 215.

Таким чином, якщо не вступлять до коаліції "Воля народу" або "Відродження", коаліція розпадеться, що означає дострокові вибори до ВР.