Парламент запрацював: депутати нової Ради ІХ скликання склали присягу

Фото нової ради
Фото нової ради

О 10.00 розпочалося перше урочисте засідання Верховної Ради IX скликання. На ньому 224 новообрані народні депутати склали присягу. Відкрив засідання та зачитав присягу найстарший за віком парламентарій – 78-річний Юлій Іоффе з “Опозиційної платформи – За життя”, повідомляє 24 Канал.

Перед першим засіданням Ради ІХ скликання нардепи від “Слуги народу” поклали квіти до Стіни пам’яті полеглих за Україну на Михайлівській площі. Після цього вони пішки пройщли до парламенту через вулицю Інститутську і Алею Героїв Небесної Сотні.

Опісля присяги пролунав духовний гімн України “Боже великий єдиний”. Парубій зазначив, що до 13.00 години новообрані народні депутати мають час для підпису тексту присяги та оголосив про закінчення урочистого засідання. Далі пролунав козацький марш.

Окрім новообраних нардепів у парламенті присутні Президент України Володимир Зеленський, прем’єр-міністр Володимир Гройсман, міністри, представники релігійних громад, іноземні дипломати та гості. Перше засідання новообраної Ради ІХ скликання відкрив спікер попереднього скликання Андрій Парубій хвилиною мовчання на честь вшанування пам’яті загиблих захисників України. Тоді у сесійній залі традиційно пролунав гімн України.

Розпочалося перше засідання Верховної Ради ІХ скликання: відео онлайн-трансляції:

Після урочистого відкриття Ради депутати склали присягу, текст якої звучить:

“Присягаю на вірність Україні. Зобов’язуюсь усіма своїми діями боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут українського народу. Присягаю додержуватися Конституції України та законів України, виконувати свої обов’язки в інтересах усіх співвітчизників.”

Після складання присяги, глава підготовчої депутатської групи та лідер “Слуги народу” Дмитро Разумков відкрив першу сесію парламенту ІХ скликання.

Під час першого засідання депутати точно обиратимуть голову Верховної Ради, його заступників, прем’єр-міністра України та формуватимуть Кабмін. Також заплановано голосування за приблизно 100 законів.

1195659_9112697