Парламент Каталонії зібрався на перше засідання після дострокових виборів і обрав спікера (Фото)

Рожер Торрен
Рожер Торрен

Колишнього очільника Уряду Каталонії Карлеса Пучдемона новообраний парламент готовий знову підтримати як кандидата на посаду глави уряду. Спікером парламенту вже обрали прихильника незалежності Каталонії.

Після розпуску парламенту Каталонії через проголошення незалежності від Іспанії відбулись дострокові вибори. Новообрані депутати парламенту Каталонії сьогодні зібрались на своє перше засідання.

В його ході вже обрали керівництво.

Як повідомляє El Pais, значною більшістю голосів спікером парламенту Каталонії став прихильник її незалежності Рожер Торрен.

Торрен отримав 65 голосів, його суперник від партії "Громадяни", що підтримує єдність з Іспанією, набрав 56 голосів. Для перемоги достатньо було простої більшості голосів.

Читайте також: Один з лідерів руху за незалежність Каталонії подав у відставку під тиском центру

Заступниками спікера стали депутат від сепаратистської партії Junts per Catalunya та від партії "Громадяни".

38-річний Торрен з 2007 року був мером міста Саррія де Тер (провінція Жирона). Він вже втретє обраний до регіонального парламенту.

Що ж до майбутнього глави Уряду Каталонії, то дві найбільші партії регіону пообіцяли підтримати переобрання Карлеса Пучдемона на посаду глави уряду, незважаючи на погрози Мадрида зберегти в такому випадку пряме управління.

Як повідомляє EUobserver, партії Junts per Catalunya (JxCat) та ERC, які виступають за незалежність Каталонії, заявили, що Пучдемон готується 31 січня бути обраним президентом регіону та виконувати свої майбутні обов'язки з Брюсселю через відеозв'язок та онлайнові платформи, як от Skype.