ПАРЄ пробачила Росії невиконання всіх резолюцій щодо України (Відео)

ф1Санкцій не буде: Парламентська асамблея Ради Європи не покарає Росію за те, що РФ не виконала жодну з резолюцій ПАРЄ щодо Криму і Донбасу.

Парламентська асамблея Ради Європи відхилила пропозицію представників України та держав-партнерів про обмеження повноважень російської делегації. Про це він повідомляє зі Страсбурга кореспондент “Європейської правди“.

За підтвердження повноважень Росії у повному обсязі проголосувало 96 депутатів, проти – 44, ще 7 депутатів утрималися.

Читайте також: Україна і ще 6 країн покинули засідання ПАРЄ на знак протесту проти повернення Росії (Відео)

Як повідомляло видання, підготовку проєкту доповіді доручили одному з найбільш проросійських депутатів асамблеї – представнику групи крайніх лівих Тіні Коксу. Проєкт доповіді виявився  гранично лояльною до Росії – документ не згадував про жодні порушення з боку РФ, а натомість стверджував, що Москва показала прогрес, оскільки заплатила гроші в бюджет Ради Європи та звільнила полонених моряків.

Читайте також: Україна пішла на рішучий крок через повернення Росії у Раду Європи і відмовилась від участі в осінній сесії ПАРЄ

Більшість правок до проєкту, поданих українськими депутатами, в тому числі ті, що пропонували обмежити повноваження Росії, були відхилені під час розгляду.

Читайте також: «Дуже небезпечний прецедент», — Разумков сказав, чи повернеться делегація України в сесійну залу ПАРЄ

Водночас, асамблея погодилася додати зміну, яка підкреслює, що Крим є незаконно анексованим Росією і до вимоги щодо Росії, пов’язані з окупацією, лишаються чинними попри дозвіл на повернення Росії до ПАРЄ.

Читайте також: Україна повертається до роботи в ПАРЄ

Також асамблея внесла зміну до документа, нагадавши про зобов’язання РФ виконати вимоги попередніх резолюції, що ухвалювалися після 2014 року.

Читайте також: Віцепрезидентом ПАРЄ за квотою РФ таки став депутат, проти якого виступала Україна

Як повідомлялося, раніше у ПАРЄ офіційно дозволили працювати російським депутатам, які голосували за анексію Криму.

Читайте також: Україна на сесії ПАРЄ оскаржила повноваження російської делегації, щоб представники РФ участі в ній більше не брали (Відео)

Примітно, що напередодні асамблея ухвалила жорстке рішення про покарання Польщі за недемократичні дії уряду. Детальніше в статті “Жорсткість для Польщі, діалог для Росії: ПАРЄ обрала нову країну для критики”.

Як українська делегація 29 січня в ПАРЄ боролась, щоб Росія була покарана за невиконання резолюцій ПАРЄ, - у відео "Сьогодні".