ПАРЄ виконала вимогу України, яку ВР поставила у відповідь на повернення Росії у Раду Європи

ф1У відповідь на повернення Росії у Раду Європи Україна поставила ПАРЄ вимогу відкликати своїх спостерігачів за виборами до Верховної ради 21 липня. ПАРЄ своїх спостерігачів відкликала.

Про те, що міжнародна місія спостерігачів за виборами у ВР згорнула свою роботу в Україні, йдеться у заяві на сайті ПАРЄ, повідомляє “Європейська правда“.

Асамблея зробила це на підставі листа голови Верховної ради України від 2 липня, у якому Андрій Парубій повідомив, що через повернення ПАРЄ членства Росії в Раді Європи відкликає запрошення для членів ПАРЄ бути спостерігачами на українських виборах 21 липня.

Читайте також: Повернення Росії у Раду Європи: з’ясувались нові обставини (Відео)

Делегація ПАРЄ перебувала у Києві 2-3 липня для оцінювання передвиборчої ситуації перед позачерговими парламентськими виборами в Україніі.

В Асамблеї нагадали, що у листі від 2 липня голова Верховної ради поінформував президента ПАРЄ Ліліан Морі Паск'є, що український парламент відкликав своє запрошення для спостереження за достроковими виборами.

"Як наслідок цього рішення передвиборча делегація вирішила припинити свою діяльність достроково", - сказано у повідомленні.

Читайте також: «Зважено і цинічно», — посол України у Раді Європи сказав, як Україна має відповісти на повернення ПАРЄ членства РФ (Відео)

Зазначено, що до ухвалення цього рішення делегація ПАРЄ провела зустрічі з лідерами і представниками ряду партій, що беруть участь у виборах, представниками громадянського суспільства і засобів масової інформації, представниками місії Бюро з демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки і співробітництва в Європі (БДІПЛ/ОБСЄ) зі спостереження за виборами в Україні, а також дипломатами.

Інші зустрічі були скасовані.

До складу делегацій увійшло чотири представники на чолі з виконувачем обов'язки делегації Мартом ван де Веном з Нідерландів. Також серед членів делегації були представники Польщі, Сан-Марино та Азербайджану.

Читайте також: Профільний комітет ВР знайшов відповідь на дії ПАРЄ і поставив вимоги до Росії (Відео)

Президент Парламентської асамблеї Ради Європи Ліліан Морі Паск'є висловила жаль з приводу рішення Верховної ради і наголосила: Україна, як член Ради Європи, перебуває під процедурою моніторингу Асамблеї та має зобов'язання запропонувати Асамблеї спостерігати за президентськими й парламентськими виборами.

Читайте також: Україна пішла на перший радикальний крок у відповіді ПАРЄ на повернення Росії у Раду Європи (Документ, Відео)

Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна», тиждень тому ПАРЄ без жодних умов повернула Росії членство в Раді Європи.

У відповідь на це українська делегація і делегації ще шести країн покинули засідання Асамблеї.

Україна розробила цілий ряд пропозицій щодо реакції нашої країни на дії ПАРЄ, однією з них став лист голови ВР главі ПАРЄ про те, що Україна відкликає запрошення міжнародних спостерігачів ПАРЄ спостерігати за парламентськими виборами 21 липня.