Папа Римський Франциск відслужить в Іраку месу за міжрелігійний мир

Папа Римський Франциск і прем’єр-міністр Іраку Мустафа аль-Казимі в аеропорту в Багдаді, 5 березня 2021 року
Фото: AP Photo/Andrew Medichini

Ірак вперше в історії відвідав Папа Римський Франциск. Його мета – закликати до міжрелігійного миру і діалогу. В країні він проведе чотири дні.

Як повідомляють Vatican News та BBC, це також перша міжнародна поїздка папи з початку пандемії.

За чотири дні Папа Римський відвідає міста Багдад, Наджаф, Ур, Ербіль, Мосул, Каракош, де зустрінеться з іракськими священнослужителями, президентом і прем'єр-міністром країни, а також відслужить месу на стадіоні.

В Іраку на сьогодні залишилося приблизно 250 тисяч християн, що становить менш ніж 1% населення.

Папа Римський хоче підтримати християн, яких продовжують переслідувати, і закликати до міжрелігійного миру політичних та релігійних лідерів. Водночас невідомо, чому він вирішив приїхати саме зараз, пише Громадське.

Священнослужителі в Іраку вважають, що візит понтифіка надихне християн і покаже, що про них не забули. На вулицях Багдада розвісили банери та рекламні щити з зображенням Франциска та з написами «Ми всі брати».

Однією з цілей поїздки також є спроба привернути увагу до країни. Як повідомив представник Служби католицької допомоги Давид Берноккі, «Ісламську державу» більше не розглядають як глобального ворога, тож візит Папи Римського є не лише знаком поваги з боку католицької церкви, а ще й засобом привернення уваги всього світу до Іраку.