Папа Римський Франциск із трибуни Європарламенту заявив про необхідність посилення Європи (Фото)

Папа Франциск в Європарламенті1 крупноПапа Римський Франциск не згадав про Україну у своєму виступі в Європарламенті, але говорив про важливість гідності як європейської цінності. Його виступ у пленарній залі Європейського парламенту відбувся під час візиту понтифіка до Страсбурга 25 листопада.

“Про яку гідність можна говорити без справжньої свободи слова, в ситуації, якщо не діє міжнародне право і не дотримується верховенство права, коли немає можливості зупинити тиранію”, – поставив він риторичне запитання до залу.

При цьому Папа закликав Європу стати сильнішою.

“Замість того, щоб бути міцнішою і сильнішою, Європа створює враження втомленої і постарілої, вона все менше і менше виглядає захисником у світі, який часто дивиться на неї з байдужістю, недовірою і навіть, часом, з підозрою”, – зазначив Франциск.Папа з парламентарями Європарламенту

За його словами, великі ідеї, які колись надихали Європу, здаються такими, що втратили колишню силу, поступилися місцем бюрократичним формальностям європейських установ. Франциск закликав політиків звертати увагу, насамперед, на людей, на їхні потреби, а не на юридичні та технічні процедури.

“Просування прав людини лишається в центрі самого Європейського союзу і в центрі стосунків ЄС з іншими країнами”, – зазначив понтифік.

Водночас у своїй 40-хвилинній промові папа Франциск жодного разу не назвав Україну, хоча частина його виступу була присвячена зовнішній політиці ЄС.

Зокрема, він говорив “про країни, які хочуть вступити в ЄС в майбутньому”.

Папа Римський в Європарламенті ЗП з солдатами“Я перш за все кажу про Балкани, для яких членство в ЄС – це омріяне майбутнє”, – зазначив він

“Також йдеться про сусідів ЄС, середземноморські країни”, – додав Франциск, підкресливши, що ці держави мають пройти тривалий шлях демократичних перетворень.

Зачепив він також питання збільшення міграційного потоку до ЄС, висловивши певність, що боротися з ним потрібно не шляхом обмежень, а шляхом допомоги тим країнам, з яких прибувають мігранти. “Треба боротися з причиною, а не наслідком міграції”, – підкреслив він.Папа Франциск на трибуні Європарламенту

Виступ понтифіка кілька разів переривали аплодисментами, після його завершення депутати ЄП аплодували довше хвилини.

За матеріалами “Європейської правди” і Радіо Свобода”