Палата Конгресу США ухвалила дві резолюції на підтримку України: щодо “Північного потоку-2” і агресії РФ у Керченській протоці

ф1Палата представників Конгресу США прийняла дві2 резолюції, у яких засудила військову агресію РФ проти України у Керченській протоці 25 листопада і виступила проти завершення будівництва російського газогону “Північний потік-2” .

Про це повідомляє у Фейсбук посольство України у США.

“Резолюція засуджує напад РФ на кораблі ВМС України у Керченській протоці як такий, що порушує обов’язкові до виконання міжнародні норми і домовленості.

Документ закликає Росію негайно повернути судна та їх екіпаж Україні, припинити порушувати суверенітет нашої держави та чинити перепони українському судноплавству через Керченську протоку, яке має на це право згідно з міжнародними нормами і домовленостями.

У резолюції підтверджується відданість США надавати українському народові політичну, економічну та безпекову допомогу, необхідну для забезпечення його незалежності, демократичного розвитку і процвітання.
Окремо міститься заклик до Президента США, а також союзників і партнерів Сполучених Штатів змусити Росію відповісти за триваючу агресію проти України.

У документі також наголошується на багаторазових порушеннях Росією міжнародних норм і домовленостей шляхом триваючої агресії проти України, систематичному недотриманні російською стороною Мінських домовленостей, а також посиленні агресії РФ щодо нашої держави, зокрема через мілітаризацію Азовського моря та блокування Керченської протоки всупереч міжнародному праву та договорам", - повідомил оМЗС України про зміст однієї з резолюцій.

Читайте також: Конгрес США визнав геноцидом Голодомор в Україні

У іншій Палата Представників Конгресу США засудила будівництво "Північного потоку-2".

"У документі, зокрема, міститься заклик до урядів європейських держав відмовитися від “Північного потоку – 2” та висловлюється підтримка запровадженню санкцій відносно цього газопроводу згідно з частиною 232 “Закону про протидію супротивникам Америки через санкції”.

У резолюції також зазначається, що “Північний потік – 2” є кроком у зворотному напрямі у тому, що стосується забезпечення енергетичної безпеки Європи й інтересів Сполучених Штатів Америки, та міститься наполегливий заклик до Президента США використати всі наявні інструментарії, щоб підтримати енергетичну безпеку Європи через політику зменшення її залежності від російських енергоносіїв", -йдеться в повідомленні посольства України в США.

Президент України, реагуючи на рішення Конгресу, підкреслив, що всі три рішення, включно з визнанням ГОлодомору в Україні геноцидом, були прийняті одностайно.