Палає 10 тисяч гектарів Донбасу: є жертви (Відео)

Фото – ДСНСУ

Внаслідок пожеж, що спалахнули ввечері 30 вересня на підконтрольній Україні частині Луганщини, загинуло 5 людей, ще 10 шпиталізували, в тому числі з отруєнням чадним газом. Палає навколо Сєвєродонецька.

Як повідомляє ДСНС України, станом на 8 годину ранку вогонем охоплено близько 10 тисяч гектарів. Палає у шести осередках і пожежа загрожує 22-м населеним пунктам у трьох районах Луганщини. Понад 1 тисяча 200 рятувальників, правоохоронців і військових борються з масштабною пожежею і евакуюють місцевих мешканців.

Основні осередки лісових пожеж:

– осередок №1 між населеними пунктами Байдівка та Половинкине (Старобільський район) локалізовано на площі 8 га. Не допущено розповсюдження вогню на ці населені пункти.

– осередок № 2 між селами Піщане, Нижньотепле, Артема (Станично-Луганський район). Загоряння очерету та сухої рослинності на площі понад 20 га. Евакуація не проводилася.

– осередок № 3, який виник поблизу Трьохізбенки (Новоайдарський район) внаслідок сильного вітру (20 м/с) по лісовим масивам поширився до Сєверодонецька (за даними лісгоспів вогнем пройдено близько 8,8 тис. га). Силами ДСНС на околиці Сєверодонецька здійснюється гасіння пожежі на складі побутової хімії та лакофарбових виробів; Пожежі на заводі антисептиків (зберігається 30 тон спирту) та на хлораторній насосної станції ліквідовано (зберігається 280 кг хлору). На даний час розповсюдження вогню в сторону м. Сєверодонецька немає.

 – осередок № 4 поблизу с. Вільхове (Станично-Луганський район) вогнем пройдено 200 га лісу.

– осередок № 5 поблизу с. Болотене (Станично-Луганський район) загоряння понад 6 га очерету та сухої рослинності.

– осередок № 6 поблизу сіл Лобочеве, Геєвка (Станично-Луганський район) сталася лісова пожежа на площі 300 га.

За попередніми оцінками, орієнтовна площа, пройдена вогнем усіх шести осередків, складає близько 9,3 тис. гектарів.

Найінтенсивніший вогонь, за повідомленням ДСНСУ, станом на сьогоднішній ранок – вздовж лінії розмежування.

“Найбільш складна обстановка склалася вздовж лінії розмежування від Станиці-Луганської до Сєверодонецька, де лісові пожежі набули загрозливого характеру для 22 населених пунктів”, – йдеться в повідомленні.

Як повідомив ТСН голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай, щоб почати гасити пожежу за допомогою авіації, запросили режим тиші. Як тільки бойовики через ОБСЄ дадуть гарантії, для гасіння готові запустити щонайменше два пожежних літаки.

“Внаслідок пожеж загинуло 5 осіб та госпіталізовано 10 осіб. За оперативними даними, евакуйовано 120 чоловік”, – проінформували в ДСНУ на 8 годину сьогоднішнього ранку.

Швидке поширення вогню рятувальники пояснюють сухою погодою з сильними поривами вітру.

Більше подробиць – у відео ТСН.