П’ять співробітників тернопільської міліції у зоні АТО постраждали під час мінометного обстрілу (Фото, Відео)

PM635image004Сльозами радості, теплими обіймами та щирими усмішками зустріли в Тернополі співробітників міліції.

Вони повернулися із зони проведення антитерористичної операції. На ротацію додому зі сходу приїхали 100 бійців зведеного загону обласного управління міліції та спеціального батальйону «Тернопіль».

Про це повідомили у Секторі зв’язків з громадськістю УМВС в Тернопільській області сьогодні, 7 жовтня.

Читайте також. “Воїн, який йде в АТО, повинен знати свою групу крові, мати джгут і 2-3 еластичних бинти”, – лікар-хірург Олег Проць (Фото)

– На жаль, – каже начальник УМВС України в Тернопільській області Василь Облещук, – вчора під час проведення мінометного обстрілу, тілесні ушкодження різного ступеня отримали п’ять співробітників міліції. Їм нададуть медичну допомогу, вони будуть під наглядом лікарів і незабаром стануть у стрій.

Василь Облещук стверджує, що хлопці відпочиватимуть тиждень, а далі їх залучать до охорони правопорядку в Тернополі та області, на дільницях під час виборчого процесу.

Читайте також. Вишкіл у навчальному центрі проходитимуть добровольці з Тернопілля і сусідніх областей (Фото)

Восьмикласниця Діана Дудар вірила, що її тато повернеться додому живим і неушкодженим. Щодня дівчина переживала, молилася та чекала. Підтримували її морально друзі та однокласники.

Повернутися на схід планує знову Дмитро Гайтко - помічник командира батальйону особливого призначення «Тернопіль». Чоловік каже, що перемир’я в зоні АТО дотримуються лише українські бійці. Тому він готуватиметься до наступної ротації, бо бажання перемогти - понад усе.

- Серед найнеобхіднішого зараз – теплі речі та взуття. Будемо шукати, просити спонсорів, щоб нам допомогли. А так ми продуктами та всім решта забезпечені добре, - розповів Дмитро.

Читайте також. Тернополяни у зону АТО поїхали із посібником “Домедична допомога в умовах бойових дій” (Фото)

Щодня молилася, хвилювалася та чекала на чоловіка Людмила Гайтко. Жінка при найменшій нагоді телефонувала Дмитрові.

- Ми молилися і бажали, щоб він тримався і знав, що ми його любимо і дуже чекаємо, - каже жінка.

Тарас Куриляк – боєць батальйону особливого призначення «Тернопіль» каже, що місцеве населення налаштоване неоднозначно. Одні підтримують українських бійців, інші ставляться до них неприязно.  Люди налякані, але вони хочуть миру та спокою. Чоловік стверджує, що українська армія відступати та здавати позиції не буде. Допомагає їм вистояти народна підтримка.

Читайте також. Бійці батальйону “Тернопіль” розповіли, які їм було на блокпостах під Попасною (Фото, Відео)

- Листи дитячі дуже допомагають, обереги також. Буває, приїжджають волонтери з концертами. Це також підтримує, ну, і дзвінки з дому, звичайно, - кажуть бійці.

Марія Куриляк сподівається, що неоголошена війна нарешті закінчиться і її син більше не братиме до рук зброю та не одягатиме бронежилет. Коли Тарас їхав на схід, жінка, через тривогу та важкість на душі, навіть не прийшла проводжати його. Сьогодні ж для неї свято – її дитина повернулася живою та неушкодженою.

Усі бійці, які повернулися із зони АТО, вважають, що за останні місяці Україна та українці сильно змінилися. Люди згуртувалися і нарешті зрозуміли, що все в цьому житті залежить від них самих, усе - в їхніх руках.

Софія Левицька