П’яних водіїв будуть штрафувати на $1000 – новий закон

 

tsn.ua
tsn.ua

Верховна Рада України у вівторок 19 листопада ухвалила закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за керування транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння.

За закон народного депутата від Партії регіонів Володимира Олійника проголосували 260 народних депутатів із 380, зареєстрованих у сесійній залі –  передає Укрінформ.

Посилення відповідальності за керування транспортними засобами у стані сп’яніння надасть можливість підвищити дисципліну водіїв і рівень безпеки на дорогах і, як наслідок, зменшити кількість ДТП, вважає народний депутат України (фракція Партії регіонів) Віталій Журавський.

"Те, що відбувається на українських дорогах, те, з якою зухвалістю водії порушують правила дорожнього руху, - це вже, напевно, якась хвороба. Інакше неможливо пояснити той факт, що за два роки на українських дорогах гине стільки ж людей, скільки радянських солдатів в Афганістані за десять років", - цитує прес-служба Партії регіонів слова Журавського.

Він наголосив, що згідно зі статистикою, фактично кожні 15 хвилин в Україні відбуваються аварії, а на 100 ДТП припадає 15 смертей.

"Це один з найвищих показників у Європі, у 7-8 разів більше, ніж у Німеччині та Португалії, у 3-4 рази - ніж у Франції та Угорщині. Правда, незважаючи на сумні статистичні показники, досі адміністративно-правові норми були занадто поблажливими до порушників правил безпеки руху, зокрема, тих положень, згідно з якими встановлено відповідальність за кермування транспортними засобами у стані сп'яніння", - зазначив депутат.

За його словами, за 7 місяців 2013 р. працівники Державтоінспекції виявили та задокументували понад 109 тис. фактів керування транспортними засобами у стані сп'яніння, що на 3,2% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. При цьому, наголошує "регіонал", такі дані - це "лише верхівка айсберга".

На його переконання, збільшення штрафів за керування транспортними засобами у стані сп'яніння матиме безпосередній вплив на доходну частину державного бюджету, збільшуючи її.

"Максимальний розмір штрафу за скоєння правопорушення, передбаченого запропонованими змінами відповідно до статті 130 Кодексу про адміністративні правопорушення, збільшуються з 3400 грн до 7650 грн, тобто більш ніж удвічі. І такі цифри змусять протверезіти всіх потенційних порушників ПДР", - повідомив політик.

Крім того, згідно з цими законодавчими змінами посилюється відповідальність за відмову від користування ременями безпеки, за тонування скла автомобілів і за розмови мобільним телефоном під час руху.

"За ці провини навіть можуть заборонити експлуатацію автомобіля", - додав він.

Ухваленим сьогодні законом вносяться зміни до статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, де згідно з абзацом другим частини першої керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, - тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв від 200 до 350 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 1 до 2 років, або адміністративний арешт на строк від 7 до 10 діб і на інших осіб – накладення штрафу від 200 до 350 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк від 7 до 10 діб.

Змінами до абзацу другого частини другої встановлюється, що повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, тягне за собою на водіїв позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 2 до 3 років з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого або адміністративний арешт на строк від 10 до 15 діб з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого і на інших осіб - адміністративний арешт на строк від 10 до 15 діб з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

В абзаці другому частини третьої встановлюється, що дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалась адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, - тягнуть за собою на водіїв позбавлення права керування транспортними засобами на строк до 10 років з оплатним вилученням транспортного засобу і на інших осіб - адміністративний арешт на строк від 10 до 15 діб з оплатним вилученням транспортного засобу.

Нагадаємо, 27 серпня Кабінет міністрів України підтримав законопроект, у якому пропонує посилити штрафні санкції для водіїв за порушення безпеки дорожнього руху. Зокрема, за керування транспортним засобом, що має несправності в гальмівній системі, в рульовому управлінні, а також за переобладнання авто з порушенням норм, зокрема за тонування вікон з порушенням стандартів, запропоновано збільшити штраф з 340-510 грн до 510-680 грн.