Розслідувач Bellingcat Грозєв назвав критичний момент зриву спецоперації затримання “вагнерівців” (Відео)

Христо Грозєв. Фото з відкритих джерел

Під критичною загрозою зриву у 95% операція українських спецслужб з затримання найманців російської ПВК “Вагнера” у Білорусі в липні 2020 року опинилась після перенесення дати її проведення з 25 липня на 5 днів. 

Про це болгарський журналіст, головний розслідувач міжнародної організації Bellingcat і автор розслідування про українську спецоперацію з затримання “вагнерівців” Христо Грозєв заявив в інтерв’ю Дмитру Гордону.

До рішення про перенесення операції з затримання бойовиків ризик її провалу Христо Грозєв оцінює у "20%, максимум – 30%".

"Бо навіть за ці сім годин, які потрібні були, щоб 33 бойовики транзитом проїхали через Білорусь, можливо, "Альфа" КДБ прийняла б їх", – сказав Грозєв.

Після рішення перенести фінал операції з затримання російських найманців, які вчиняли злочини проти України на Донбасі, ризик її зриву в Білорусі зріс до 95%, переконаний розслідувач Bellingcat.

"Вони мають зареєструватися в готелі, причому двічі - у двох різних готелях. Усю цю інформацію передають у реальному часі до КДБ. Ми, до речі, отримали цю інформацію завдяки білоруським кіберпартизанам, які зламали базу КДБ. Ми побачили, як передавали інформацію про їхнє заселення у реальному часі... Звичайно, це створило дуже багато додаткових ризиків. Особливо в тому місяці, коли Олександр Лукашенко почав говорити, що він підозрює Кремль у спробі втручатися в його кампанію перед виборами. Тобто ризик зріс із 20% до 95%", – сказав Грозєв.

У підсумку спецоперація "Авеню" українських спецслужб мети не досягла. Бойовиків ПВК "Вагнера" затримали білоруські силовики. Лукашенко передав затриманих Росії.

Читайте також: Bellingcat назвав ім’я посадовця України, слова якого спричинили зрив операції з затримки “вагнерівців” (Відео)

Христо Грозєв зазначив, що розслідувачі так і не змогли чітко встановити, чому українська влада вирішила перенести фінальну фазу операції. Поговорити з президентом України Володимиром Зеленським Bellingcat не вдалося.

"Єдиний мотив, який ми змогли знайти як можливий, – це була майбутня домовленість про перемир'я... Легітимним політичним поясненням було б, що дуже великі сподівання покладали на це перемир'я і саме це забирало увагу та час у той момент. Якщо це так, вони мають це сказати та пояснити свої мотиви", – вважає Грозєв.

Більше – у повній версії інтерв’ю головного розслідувача Bellingcat і автора розслідування про українську спецоперацію з затримання бойовиків російської ПВК "Вагнер" Христо Грозєва.