Розробники заявили про прорив у винайденні вакцини від Covid-19: ефективна на 90%

На третьому етапі випробування вакцина від американської компанії Pfizer і німецької BioNTech виявилась ефективною на 90%.

Як повідомляє CNN, про це заявили розробники вакцини з США і Німеччини, які провели дослідження препарату на 43-х тисячах добровольців.

Із 43-х тисяч учасників дослідження на Covid-19 захворіли 94 людини. З них лише 10% тих, хто пройшов вакцинацію, а решта – учасники контрольної групи, яким давали плацебо.

До остаточного завершення випробування цієї вакцини залишилось кілька тижнів. Якщо завершальні етапи випробувань пройдуть успішно, то перші дози вакцини від Covid-19 медики США можуть масово почати отримувати вже до кінця цього року, кажуть розробники вакцини від Covid-19 – американська компанія Pfizer і німецька BioNTech.

У Pfizer заявили, що потенційна вакцина дає захист від коронавірусу через 28 днів з дня першого щеплення і через 7 днів після другої дози.

Американська компанія сподівається отримати від Управління з продовольства і медикаментів США (FDA) дозвіл на використання цієї  вакцини після двомісячного моніторингу добровольців, які отримали свою другу дозу.