Експерт назвав глобальну мету вимог Путіна до НАТО і США щодо України

Іван Яковина

Вимоги Кремля не приймати Україну в НАТО – це відчайдушна спроба Путіна повернути Україну під контроль Росії. США і НАТО на такі поступки Москві не підуть.

Про це експерт-міжнародник Іван Яковина заявив в ефірі телеканалу “Україна 24“.

“Пропозиції, подані російським МЗС, не мають жодного відношення до побудови системи безпеки, оскільки у разі їх виконання Європа стане більш небезпечним місцем. Фактично йдеться про те, що Росія каже Заходу: давайте ви приберете всі свої війська, всю свою інфраструктуру з території пострадянських держав і Східної Європи, й дозволите нам робити все, що ми захочемо. А чого хоче Росія – не є великим секретом, про це Володимир Путін писав у своїх статтях. Він хоче знищення України як держави та поглинання України Росією. Це його головна мета. Якщо почитати навколокремлівських експертів, політологів, дипломатів, там стає зрозуміло: те, що пропонує Путін зараз – це спроба вирішити “українське питання” мирними способами. І це остання спроба. Якщо вона не спрацює, далі в хід підуть військові методи. І Володимир Путін чітко налаштований до завершення свого терміну влади повернути Україну під російську корону. Будь-якими способами”, – сказав Яковина.

Експерт наголосив, що вимоги Росії до Заходу явно нездійсненні, бо у США та НАТО розуміють справжні наміри Путіна щодо України. На думку Яковини, на нове військове вторгнення в Україну Путін не зважиться.

"Його завдання - не безпека в Європі, а повна гегемонія. Він хоче знищити Україну, а для цього йому потрібні розв'язані руки. Потрібне зелене світло від Заходу - роби що хочеш. І щоб отримати це зелене світло, він висуває відповідні вимоги. Причому компроміс за цими вимогами виключає сама Росія, тому що вона каже: це не меню, з якого ви можете вибирати, що вам подобається, ми вимагаємо виконання цих вимог у повному обсязі. Або все, або нічого. Це означає пред'явлення Росією з самого початку нездійсненних вимог для Заходу. Ну не прибиратиме НАТО війська з Латвії, Литви та Естонії. Навіть якщо з якоїсь причини Байден підпише договори, це ніколи не буде ратифіковано американським Сенатом, це повністю виключено. Росія йде на загострення ситуації, їм потрібно пред'явити всьому світові папір, де написано, що "ми за мир, а Захід відмовляє". От що вони робитимуть із цим папером. Чи почнеться вторгнення... Я думаю, що не почнеться. Надто висока ціна за вторгнення", - пояснив Іван Яковина.

Читайте також: Кремль висунув умови НАТО щодо України і оприлюднив проект нового договору РФ і США (Текст) 

Нагадаємо, в середині грудня МЗС РФ опублікувало проекти нових безпекових договорів Росії зі США та НАТО. Ці проекти містять вимогу Росії не приймати Україну в НАТО.