Стовп вогню було видно за 10 км: з’явилась версія причини вибуху газогону Уренгой-Помари-Ужгород (Відео)

Причиною вибуху з подальшим горінням на газогоні Уренгой-Помари-Ужгород 9 січня могла стати розгерметизація системи через несанкціоновану “врізку” у газопровід.

Як повідомляє ГУ Нацполіції у Полтавській області, за фактом вибуху і пожежі на газогоні неподалік Лубен правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ч.3 ст. 292 ККУ (Пошкодження об’єктів магістральних або промислових нафто-, газо-, конденсатопроводів та нафтопродуктопроводів).

Екс-нардеп Ігор Мосійчук заявив, що несанкціоновану врізку в магістральний газогін могли зробити задля крадіжки газу, і в “Лубнигаз”, мовляв, про такі врізки знають.

Своєю чергою “Лубнигаз” заявили, що до диверсії, про яку заявив Мосійчук, він і причетний, бо про вигух газопроводу повідомив раніше, як це зробили екстрені служби.

Очевидці ж розпровіли ТСН, що стовп вогню після вибуху газопроводу піднімався в небо на десятки метрів і його було видно за 10 кілометрів від місця вибуху.

“Почули вибух. Думали, що хата чиясь вибухнула. Був вибух і горіло з гудінням”, – кажуть очевидці.

Причину цього вибуху має встановити слідство у рамках відкритого кримінального провадження.

Більше подробиць про вибух на магістральному газопроводі та ліквідацію його наслідків станом на вечір 10 січня, – у сюжеті ТСН.