Кров на стінах і сліди пожежі в домі: після трьох невдалих штурмів силовиків екс-президент Киргизстану здався добровільно (Відео)

Екс- президент Киргизстану Алмазбек Атамбаєв здався силовикам добровільно
Екс- президент Киргизстану Алмазбек Атамбаєв здався силовикам добровільно

Колишньому президенту Киргизстану загрожує довічне ув’язнення.

Затримати Алмазбека Атамбаєва за підозрою у корупції та інших злочинах влада Киргизстану намагалась силовим методом понад дві доби.

Кілька разів силовики штурмували дім Атамбаєва у селищі за 20 км від столиці, та активісти чинили опір, захищаючи лідера опозиції. Протистояння швидко перейшло в стрілянину. Під час першого штурму загинув один спецпризначенець і близько 80-ти активістів були поранені.

Читайте також: Після невдалого штурму з загиблими силовики ні з чим відступили від резиденції екс-президента Киргизстану (Відео)

Силовики знову застосували силу. Ще кілька спроб штурму виявились також невдалими. Врешті Алмазбек Атамбаєв вирішив добровільно здатись, заявивши, що всі звинувачення щодо нього носять виключно політичний характер.

На опублікованих ЗМІ фото з середини будинку екс-президента видно, що дім в ході штурмів фактично розгромлений. На його стінах є сліди крові поранених.

ф3

ф1

Також в одній із кімнат - сліди пожежі від вибуху гранати.

ф2

На відео, знятому зовні будинку, видно, що на подвір'ї відбувались справжні бойові дії - залишились на своїх місцях матраци, на яких займали позиції стрільці.

Відомо, що загалом у спецоперації брали участь 2 тисячі працівників МВС Киргизстану.

Влада Киргизстану після добровільної здачі Атамбаєва жорстоко розігнала й мітинг його прихильників.

Більше - у сюжеті Факти ICTV та ТСН