“Потужний юридичний удар по РФ”: ЄСПЛ судитиме Росію за анексований Крим

Європейський суд з прав людини погодився з більшістю викладених Україною аргументів у позові до Росії щодо анексії Криму і взявся розглядати справу по суті.

Про це повідомив у Фейсбук міністр юстиції України Денис Малюська.

Як ідеться в повідомленні, у своєму сьогоднішньому проміжному рішенні ЄСПЛ зазначив, що Росія контролювала український півострів ще до його анексії в лютому 2014-го року, а не з часу так званого “референдуму”. 

За словами Малюськи, таке визнання Європейським судом ще до розгляду справи по суті – це “потужний юридичний удар по міфології, яка використовується РФ у гібридній війні”.

Рішення ЄСПЛ міністр юстиції України назвав “першою проміжною перемогою у серії справ України проти Росії”.

Малюська підкреслив, що кінцеве рішення Європейського суду рано чи пізно буде застосоване до керівництва Росії, яке вчинило анексію українського Криму.

“Крим – це історія збройної агресії та грубих порушень прав людини, а не “референдуму” та “мирного волевиявлення”… ЄСПЛ підтвердив, що РФ мала ефективний контроль над Кримом ще з лютого 2014 року, а не з часу так званого “референдуму” – гарний юридичний факт, підтверджений судовим рішенням, який потім ми декому згадаємо”, – написав глава Мін’юсту України Денис Малюська.