Оцінку дій енергетиків з відключення телеканалів мають давати правоохоронці, вважають у Тернополі (Фото)

каналПершим питанням засідання в ОДА сьогодні, 27 лютого, мало бути обговорення проблеми відключення 26 лютого усіх телерадіоканалів у Тернопільській області.

– Питання першим було. Тривало 5 хвилин, ніхто нічого не обговорював, – написала директор телеканалу Винокур Юлія на власній сторінці у “Фейсбук”. – Як вирішити проблему і чи не повториться подібне? На засіданні обласної комісії з надзвичайних ситуацій відповідей на ці питання ми не отримали.

Читайте також. Крім телебачення, на Тернопіллі не працює система екстреного оповіщення і зв’язок МВС та СБУ. Чому так сталось (Відео)

Нагадаємо, канал TV-4 учора, 26 лютого, заявив, що в умовах війни вимкнення мовлення на Тернопільщині через борги КРРТ – недоречне. Скандал докотився до найвищих кабунетів не лише на Тернопіллі, а й в Києві.

Отже, на Тернопіллі вирішили підготувати лист на адресу Фонду держмайна щодо збору акціонерів і зміни управлінської практики "Тернопільобленерго". А також, за словами Юлії винокур, планують звернутися в "Укренерго" з проханням врегулювати закуплівлю електроенергії і розрахунок за послуги, а до правоохоронців - дати оцінку діям тернопільських енергетиків...

Питання оплати за спожиту електроенергію пріоритетне в роботі обласних комісій та  робочих груп. На цьому наголосив заступник голови обласної державної адміністрації Леонід Бицюра.

- Протягом року силами структурних підрозділів обладміністрації та інших державних органів ми намагалися максимально скоординувати роботу щодо своєчасної та повної оплати за енергоносії, - констатував заступник. - Нам вдалося багато, адже рівень оплати від населення - 99, 5%, бюджетних організацій – більше 100%. Загалом, це досить високий показник. Однак в силу різних обставин були непродумані і нелогічні відключення низки об’єктів, в тому числі й органів державної влади в районах. 26 лютого цей ряд поповнився відключенням від енергопостачання головної станції Тернопільської філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення в Лозовій Тернопільського району. Це позбавило можливості жителів Тернопільщини в радіусі 50 км від обласного центру користуватися послугами телебачення і радіомовлення. Було чимало звернень і дзвінків з різних районів області, у населених пунктах пропав мобільний зв’язок. Я думаю, що це безвідповідальна позиція ВАТ «Тернопільобленерго».

Як повідомив заступник, у зв’язку з цим у нього була розмова з керівником підприємства. Під час комісії чиновник озвучив низку пропозицій і доручень структурним підрозділам ОДА щодо розв’язання проблеми. Зокрема, департаменту розвитку  інфраструктури, транспорту та туризму обладміністрації він доручив повністю надати інформацію про відключення електроенергії, які були протягом 2014 та початку 2015-го років, що стосуються органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, а також несанкціонованих відключень лікарень та освітніх закладів, а також -  підготували лист щодо зборів акціонерів по зміні управлінської практики підприємства ВАТ «Тернопільобленерго» у Фонд державного майна, оскільки  ВАТ «Тернопільобленерго» має значну частку державної власності.

Також доручили підготувати лист НЕК «Укренерго» стосовно вдосконалення механізму закупівлі і порядку розрахунків за надані енергоносії.

- До правоохоронних органів направлять відповідне звернення з проханням дати оцінку діям щодо таких відключень, - констатував заступник. - На сході телевізійні вишки охороняють наші бійці від сепаратистів. А тут, на Тернопільщині, виходить, що нам навіть диверсантів не треба, щоб позбавити населення інформації про те, що відбувається в державі. Вважаю, що це неправильно і безвідповідально.

Софія Левицька