Отримати переохолодження можна і при плюсовій температурі, кажуть тернопільські рятувальники

переохЧерговий випадок переохолодження на Тернопіллі зареєстрували 11 лютого. Про це повідомили в Управлінні Державної служби із надзвичайних ситуацій у Тернопільській області.

Цього дня о 11:55 до реанімаційного відділення Збаразької центральної районної клінічної лікарні з діагнозом «Загальне переохолодження, алкогольне сп’яніння» шпиталізували 46-річного громадянина. Чоловік – житель села Залужжя Збаразького району.

Читайте також. Шумський район: чоловіка, який зник ще у середині січня, знайшли мертвим

– Постраждати від переохолодження можна навіть при плюсовій температурі, – нагадують рятувальники. – Зокрема, погодні умови з температурою нижче +7 градусів уже вважаються такими, що можуть спричинити проблеми зі здоров`ям.

Холод згубно впливає насамперед на дрібні кровоносні судини людини, особливо - на кінцівках. Судини інстинктивно звужуються, щоб зберегти тепло. Саме за рахунок цього приплив крові до внутрішніх органів збільшується та підтримується внутрішня стабільна температура тіла. Ось чому циркулювання крові в кінцівках уповільнюється.

Читайте також. У селі під Тернополем через переохолодження загинув 20-річний юнак

- Першими замерзають пальці рук і ніг, а також вуха та ніс - вони найменше захищені через те, що в них тонкий жировий прошарок, - продовжують фахівці. - Спочатку замерзає шкіра, а вже потім підшкірний шар, судини, м`язи, нерви та навіть кістки. І для цього не потрібна наднизька температура, наприклад, -20 градусів. Температура, при якій можна переохолодитися, може бути навіть плюсовою. При переохолодженні температура тіла знижується до 35 градусів і нижче.

Софія Левицька