Отримання Томосу: стало відомо, у яких саме заходах братиме участь делегація України

Вселенський партіарх Варфоломій
Вселенський партіарх Варфоломій

Вселенський партіарх Варфоломій підпише Томос для Православної церкви України на очах очільника нової української церкви, а також Президента України і голови українського парламенту.

Це передбачає програма отримання Томосу, яку оприлюднив сайт Верховної ради України.

Як ідеться в повідомленні, процедура отримання Томосу Православною церквою України триматиме на Фанарі два дні – 5 і 6 січня.

За цей час учасники української делегації візьмуть участь у ряді офіційних заходів як Вселенського патріархату, так і проведуть зустріч із президентом Туреччини.

Читайте також: Стало відомо, як ПЦУ отримуватиме томос: процедура займе два дні (Відео)

Ось що дослівно повідомив сайт Вреховної ради про програму:

Програмою візиту до Турецької Республіки (м.Стамбул) 5 січня передбачено зустріч Голови Верховної Ради України Андрія Парубія і Президента України Петра Порошенка з Президентом Турецької Республіки Реджепом Таїпом Ердоганом, відвідання Вселенського Патріархату та зустріч із Вселенським Патріархом Варфоломієм.

Учасники делегації візьмуть участь у церемонії підписання Томосу Вселенським Патріархом Варфоломієм та у молитві у Патріаршому Храмі Св.Георгія. По завершенню процедури підписання Томосу прозвучать заяви: Вселенського Патріарха Варфоломія Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Президента України П.Порошенка.

6 січня Президент України Петро Порошенко, Голова Верховної Ради України Андрій Парубій та члени делегації візьмуть участь у Церемонії вручення Томосу, Божественній Літургії (Спільне відправлення Вселенським Патріархом Варфоломієм і Митрополитом Епіфанієм), у Церемонія освячення води у затоці «Золотий Ріг».

Члени делегації також відвідають могилу українського політичного діяча В.В.Мурського на Католицькому кладовищі, візьмуть участь у Церемонії освячення води в Патріаршому Храмі Св.Георгія.