Отрутохімікати в ріці Рось: фахівці повідомили про глобальну проблему (Відео)

Бус з отрутохімікатами в притоці річки Рось. Фото - ДСНСУ
Бус з отрутохімікатами в притоці річки Рось. Фото – ДСНСУ

Отрутохімікати, що внаслідок ДТП 9 червня потрапили в притоку річки Рось, небезпечного для людей забруднення не спричинили, вода в ріці майже чиста і вже ввечері 10 червня два міста нижче за течією відновили забір води з Росі для централізованої подачі споживачам Білої Церкви та Умані.

Однак, заявили фахівці, цього разу просто пощастило, що сільськогосподарські хімікати, які потрапили річку, становлять не вище, як третій клас небезпеки і з часом розчиняться у воді.

Читайте також: ДТП з отрутохімікатами спричинила екологічну проблему: без води залишилось найбільше місто Київщини (Відео)

Насправді ж проблема в Україні глобальна – у країні немає технологій, за якими фахівці в разі НП могли б знешкодити чи хоча б локалізувати місце, куди у водойму потраплять справді вкрай небезпечні для людини та екології речовини.

Читайте також: Бус із отрутою у ріці злодії підпалили навмисно? Останні дані про НП через отруєння річки Рось (Відео)

Тим часом правоохоронці в рамках відкритого кримінального провадження і досі безрезультатно шукають зловмисників, які вкрали отрутохімікати в аграріїв Вінничини і вранці 9 червня спричинили ДТП, внаслідок якої небезпечні речовини потрапили у притоку Росі.

Всі подробиці – у сюжеті ТСН.